UA / RU
Підтримати ZN.ua

В "Опоблоці" закликали парламент розслідувати підписання Меморандуму з МВФ

На думку політиків, новий транш піде на сплату відсотків за раніше виданими кредитами та не принесе користі країні.

В "Оппоблоці" незадоволені новим траншем від МВФ
Політична партія "Опозиційний блок" вимагає у найкоротші терміни розглянути на засіданні парламенту новий Меморандум, підписаний урядом України та Міжнародним валютним фондом.

"Влада видає за перемогу отримання траншу в один мільярд доларів, який у той самий час йде на сплату відсотків за попередніми боргами. За нього українці заплатять новими антисоціальними заходами, які закладені в Меморандумі і які ховаються владою від суспільства", - йдеться в офіційній заяві політсили.

В "Оппоблоці" також закликали правоохоронців зайнятися розслідуванням реструктуризації держборгу урядом колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

"Реструктуризація боргу, якою хизувався в 2015 році прем'єр Яценюк, призвела до того, що Україна бере транші, щоб їх відразу ж віддавати, щоразу збільшуючи суму боргу за рахунок відсотків. Це злочинна угода, яка має розслідуватися правоохоронцями як умисне нанесення збитків державі", - підкреслили політики.

В "Оппоблоці" також озвучили статистику, згідно якої держборг збільшився в чотири рази – з 300 мільярдів до 1 трильйона 240 мільярдів гривень. Станом на березень цього року за взятими раніше кредитами необхідно сплатити 18 мільярдів гривень. Всього ж, за даними політиків, за 2017 рік Україні доведеться заплатити за кредитами МВФ 241 мільярд гривень.

"За нарощування держборгу громадяни нашої країни заплатять подвійну ціну – не тільки сотнями мільярдів з бюджету, але і підвищенням пенсійного віку, урізанням субсидій та ліквідацією залишків пільг", - резюмували в "Опозиційному блоці".

Як повідомлялося раніше, у вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на один мільярд доларів. Відповідно до скоригованого графіка фінансування, подальше виділення коштів планується щоквартально за результатами виконання умов МВФ.

У 2015 рік Україна отримала лише два транші – п'ять мільярдів доларів в березні і 1,7 мільярда доларів – в серпні 2015 року. Після цього була пауза через невиконання низки умов, політичної кризи і зміни уряду.