Координатор ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані вказала на необхідність прийняття нормативно-правової бази з протимінної діяльності в Україні та фінансування гуманітарних програм в Донецькій і Луганській областях, щоб захистити цивільне населення від мінного забруднення.
Лубрані висловила співчуття сім'ям дітей, які загинули й отримали поранення в результаті вибуху російської протипіхотної міни в окупованій Горлівці Донецької області.
"Я закликають терміново прийняти необхідну нормативно-правову базу з протимінної діяльності в Україні і створити механізм координування у відповідності з Міжнародними стандартами протимінної діяльності", - йдеться в заяві, поширеній прес-службою офісу координатора ООН в понеділок, 1 жовтня.
Лубрані, зокрема, вказала на необхідність терміново "вжити заходів із захисту мільйонів людей, які щодня стикаються з ризиками через масштабне забруднення території мінами та вибухонебезпечними предметами".
Вона підкреслила, що сотні населених пунктів вздовж 427-кілометрової лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях забруднені мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, і 2 мільйони людей щодня стикаються з цією небезпекою.
"Неприпустимо, що діти стикаються з такими смертельними ризиками, коли вони грають із друзями або ходять до школи", - зазначила Лубрані.
Координатор нагадала, що міни є однією з головних загроз цивільному населенню в зоні бойових дій, і з початку року їх жертвами стали вже 92 мирних мешканці.
"Я закликаю всі сторони вжити необхідних заходів, щоб запобігти використання хв, особливо в населених районах та поблизу цивільної інфраструктури, такої як будинки, школи та медичні установи", - підкреслила вона.
Як повідомлялося, 30 вересня в окупованій Горлівці Донецької області на протипіхотній міні підірвалися четверо дітей. Троє з них загинули, ще одна дитина отримала важкі поранення.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.
Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".