Заступник генсека ООН з гуманітарних питань Стівен О'Браєн висловив стурбованість вимогою "ЛНР" припинити діяльність установ ООН і залишити підконтрольну терористам територію Луганської області.
Напередодні бойовики наказали всім агентствам ООН покинути "ЛНР" до 25 вересня.
О'Браєн також зазначив, що бойовики заборонили працювати не тільки ООН, але і всім міжнародним неурядовим організаціям.
Заступник генсека ООН додав, що аналогічна ситуація спостерігається і на захопленій бойовиками частині Донецької області, де також "всі операції агентств ООН були припинені".
Те, що відбувається він назвав "кричущим порушенням міжнародного гуманітарного права".
На початку вересня в Україні стартувала Програма ООН по підтримці працевлаштування переселенців з Донецької та Луганської областей. На даний час в Україні зареєстровано близько 1,5 млн переселенців, з яких 347 тисяч - працездатного віку. В рамках програми ООН планується працевлаштувати 1500 внутрішньо переміщених осіб, а з урахуванням створення приватних підприємств надати переселенцям до 4 тисяч робочих місць, рівень зарплати у яких може доходити до 600 доларів США.
1 вересня в ООН заявили, що всі гуманітарні організації стикаються з серйозними проблемами у наданні допомоги п'яти мільйонам людей, що постраждали в результаті тривалого конфлікту у Донбасі і гостро потребують підтримки.
На думку УКГП ОНН, два мільйони чоловік, що проживають на лінії зіткнення, є найбільш вразливою категорією і найбільш пріоритетною групою з точки зору надання гуманітарної допомоги. Близько половини цих людей живуть на підконтрольних Україні територіях, решта – на непідконтрольних.