UA / RU
Підтримати ZN.ua

В окупованому Криму заблоковано доступ до українських сайтів – дослідження

На анексованому півострові закривають доступ до сайтів, які не включені до "чорного списку" Роскомнагляду.

інтернет-провайдери, що працюють у окупованому Криму, закривають користувачам доступ як мінімум до восьми українських інформаційних сайтів, не включеним до офіційних "чорних списків" Роскомнагляду. До такого висновку прийшли автори дослідження, проведеного "Лабораторією цифровий безпеки" і кримської правозахисної групи, повідомляє Detector Media.

Зокрема, мешканці анексованого півострова позбавлені доступу до сайтів низки українських телеканалів ("UA: Перший", СТБ, "Новий канал", ICTV), новинних сайтів "Гордон", QHA, "Меридіан", а також до сайту правозахисної організації "КримЅОЅ".

У рамках дослідження було проведено 46 тестувань з допомогою комп'ютерів, підключених до Мережі провайдерами FarLine, RealWeb, Elite-Net, Giganet, "Крэлком", "Ланком" і "Севстар" в окупованих Севастополі та Сімферополі у серпні цього року. Автори досліджень тестували доступ до 83 сайтів всеукраїнських і кримських інформаційних ресурсів, сайтів громадських і правозахисних організацій.

Результати тестування інтернет-блокування та аналізу даних за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення свідчать про те, що перераховані сайти заблоковані провайдером, а не недоступні через помилки або з іншої причини.

Крім того, у клієнтів як мінімум одного провайдера ("Ланком") були недоступні ще 23 сайти, серед яких сайти видань "Українська правда" і "Крим. Реалії", проектів StopFake і InformNapalm, Кримської правозахисної групи. Всього автори дослідження зіткнулися з відсутністю доступу до 33 сайтів.

Росія заблокувала український теле - і радіомовлення в аннексированном Криму та окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, 5 вересня 2017 року Верховна Рада схвалила в першому читанні проект змін до деяких законів щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України. За декілька місяців, 7 грудня, парламент ухвалив законопроект. 9 січня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон про спрощення отримання ліцензій на телерадіомовлення в зоні АТО