UA / RU
Підтримати ZN.ua

В окупованому Криму заблоковані 30 українських сайтів

Кількість заблокованих сайтів в Криму за рік значно збільшилася.

Провайдери в окупованому Криму повністю блокують 30 українських інформаційних сайтів в семи населених пунктах Криму. Крім того, блокуються дві соцмережі. Про це повідомила Кримська правозахисна група за результатами проведеного в червні КПГ моніторингу.

"У Криму 8 провайдерів в 7 населених пунктах повністю блокують 30 українських інформаційних сайтів і 2 соціальні мережі. Ці ж провайдери блокують сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Хізб ут-Тахрір,"Свідків Єгови" і Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України", - йдеться в повідомленні в Facebook.

Відзначається, що мінімум чотири українських інформаційних сайтів у цих провайдерів доступні частково.

Відомо, що зараз сайт "Інформаційне опір" недоступний у всіх перевірених провайдерів (Раніше доступ до нього блокували тільки два провайдери). Також заблокований сайт "Громадське радіо", який після зміни імені був доступний в Криму всього кілька місяців.

Сайти телеканалів "Подробиці" і "ТСН" й онлайн видання "Обозреватель" в березні також були доступні у всіх провайдерів, тепер доступ до них заблокований.

"Подібні дії Російської Федерації істотно обмежують для жителів Криму доступ до інформації незалежних українських онлайн медіа та ФМ радіостанцій. В умовах пандемії COVID-19 така політика Росії в Криму тільки ускладнює ситуацію, по суті, позбавляючи людей доступу до альтернативної інформації про ситуацію з пандемією в Україні та світі, від якої може залежати життя і здоров'я цих людей ", - написали правозахисники.

Читайте також: Кримські провайдери повністю блокують "Дзеркало тижня" і ще 13 сайтів українських ЗМІ

Нагадаємо, восени 2018 року російська влада закрила доступ до сайту ZN.UA на території РФ і окупованого Криму. Причиною блокування, очевидно, стала публікація матеріалів про незаконний призов жителів окупованого Криму у російську армію.

2 жовтня редакція видання "Дзеркало тижня. Україна" отримала чергове повідомлення від Роскомнадзору з вимогою видалити новинні матеріали про незаконний призов кримчан, опубліковані у 2017-2018 роках. Перед цим так звані "суди" Криму виносили рішення про обмеження доступу до окремих веб-сторінок сайту. В іншому випадку Роскомнадзор погрожував внести домен ZN.UA у "чорний список" і заблокувати доступ до нього. Редакція ці вимоги, звісно, проігнорувала.