UA / RU
Підтримати ZN.ua

В окупованому Криму пролунали вибухи: де знаходиться Новофедорівка

Вибух стався на військовому аеродромі селища, поряд з житловою зоною.

Сьогодні близько четвертої години дня канали новин заповнили повідомлення про вибухи на військовому аеродромі в Новофедорівці, в тимчасово окупованому Криму.

Читайте також: Удар ЗСУ по ешелону РФ з боєприпасами значно пошкодив залізницю між Херсоном і Кримом


Міноборони Росії заявило, що на території аеродрому Саки біля Новофедорівки відбулася детонація кількох авіаційних боєприпасів. А також, що зараз триває робота над гасінням пожежі та «з'ясування причин вибуху».

За повідомленнями російських ЗМІ, у радіусі п'яти кілометрів навколо аеродрому організовано оточення, пропускають лише медиків та рятувальників.

Тим часом на острові починається паніка. Російські паблики публікують відео з пробками, у тому числі поблизу курортного міста Євпаторія та пишуть, що люди масово виїжджають з Криму.

Що знаходиться в Новофедорівці і чому вона така важлива

Новофедорівка – це селище міського типу у Сакському районі Криму. З 2014 року під російською окупацією, як і вся територія півострова.

Селище розташоване в безпосередній близькості від берега Каламітської затоки Чорного моря. Місто Євпаторія знаходиться за 18 кілометрів від нього.

Містоутворююче підприємство селища - військовий аеродром Саки, який знаходиться відразу за житловою зоною на східній околиці. Саме на ньому сьогодні пролунали вибухи.

За даними на 2020 рік, тут дислокується 43-й окремий морський штурмовий авіаційний Севастопольський Червонопрапорний ордена Кутузова полк морської авіації Чорноморського флоту.

У радянські роки там розташовувався великий авіаційний гарнізон ВПС Чорноморського флоту. Тоді селище називалося Сакі-4 і там дислокувалося безліч авіаційних частин ЧФ. У середині 70-х років саме тут виконувались дослідження та практичні роботи з літаків палубного базування Як-38, потім було збудовано полігон злітно-посадкових систем «Нитка» та сформовано 39-те управління корабельної авіації (потім було створено 1063-й Центр бойового застосування корабельної авіації).