В окупованому Росією Криму пересохли ще два джерела води - станом на 26 лютого повністю виснажено запаси Сімферопольського і Загірського водосховищ, пише « Радіо Свобода ».
За даними окупаційного «міністерства ЖКГ», попри сильні снігопади, запаси води в цих водосховищах не відновились. До «мертвого обсягу» наближаються Балановське, Тайганське і Партизанське водосховища.
Про суттєве скорочення площі водних дзеркал водосховищ Криму свідчать і дані супутникового моніторингу Національного центру управління та випробувань космічних засобів за січень цього року.
Водночас окупанти півострова в своїх офіційних повідомленнях продовжують заперечувати проблему з водопостачанням. Так, голова підприємства «Вода Криму» Владімір Баженов заявив, що Сімферополь майже повністю забезпечується водою з підземних джерел.
Через дефіцит Алушта та Ялта ще минулого тижня перейшли на графік подачі води.
Понад 80% потреб Криму в водопостачанні до російської окупації півострова в 2014 році забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України. Після окупації Криму Росією його перекрили (про блокування природних водотоків або річок у цьому випадку не йдеться).
Україна наполягає на тому, що поки півострів перебуває під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.
Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.
Докладніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар «Обережно, Крим. Слизько і боляче» для читачів ZN.UA.