Одеська міська історико-топонімічна комісія прийняла рішення про перейменування проспекту Небесної сотні.
Проспекту повернуть стару назву - проспект маршала Жукова, написав на сторінці в Facebook голова Одеси Геннадій Труханов.
Мер міста в соцмережі написав, що процес з перейменуванням не поччинається, а триває. Він нагадав, що проспект був свого часу перейменований особистим рішенням колишнього губернатора області Міхеїла Саакашвілі.
"Продовжуємо процедуру повернення одеським вулицям попередніх назв. Це ті вулиці, які раніше були перейменовані особистим рішенням ексгубернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі в рамках процесу декомунізації. Сьогодні у нас чергова перемога в цьому питанні: міська історико-топонімічна комісія підтримала моє звернення і прийняла рішення про повернення попередніх назв проспекту Маршала Жукова і вулиці 25-тої Чапаєвської Дивізії", - уточнив Труханов.
Мер Одеси висловив думку, що маршал СРСР Георгій Жуков не підпадає під закон про декомунізацію, як і назва вулиці 25-тої Чапаєвської Дивізії, яка в даний час носить ім'я Інглезі.
Тепер за повернення проспекту і вулиці попередніх назв може проголосувати міськрада. Якщо подібне трапиться, то скасувати рішення можна буде через суд на підставі закону про про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів.
Як зазначає автор ZN.UA Cергій Жуков, перейменовувати вулиці в Одесі може тільки Одеська міська рада, а не мер персонально і не міська топонімічна комісія. Остання тільки обґрунтовує необхідність присвоєння тієї чи іншої назви і вносить пропозиції до міськради. Коли вона збереться на наступну сесію? Вочевидь, вже після місцевих виборів 25 жовтня. Саме на мобілізацію виборців націлені дії Труханова.
"Знову вкидаючи в суспільство тему Жукова, мер Одеси намагається підштовхнути проросійськи і прорадянськи налаштованого одесита голосувати за його іменний проект «Довіряй справам», а не за ту ж «Опозиційну платформу - За життя».
Тезка Труханова Кернес намагався провернути той же трюк в Харкові напередодні парламентських виборів 2019 року. Правда, потрапити «Опозиційному блоку» (в списку якого були мери і Одеси, та Харкова) до Верховної Ради це не допомогло. А мерія згодом програла всі суди, і проспект Петра Григоренка так і не став знову проспектом Маршала Жукова", - зазначає Жуков.
Верховна Рада в квітні 2015 року прийняла закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку.
Одеський проспект маршала Жукова в 2016 році був перейменований на проспект Небесної Сотні, а встановлений бюст Жукова демонтували.
За інформацією Українського інституту національної пам'яті, з'єднана 25-а Чапаєвська дивізія причетна до встановлення радянської влади на території України і до переслідувань учасників боротьби за незалежність України на початку XX століття.
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням одеського міського голови Геннадія Труханова, в декларуванні недостовірної інформації за 2017 рік.
Раніше Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура направили в суд обвинувальний акт у справі про декларування недостовірної інформації мером Одеси Геннадієм Трухановим.
Також раніше Верховний Суд прийняв рішення у справі про "вулиці Катерини Гандзюк". Касаційна скарга Херсонської міської ради відхилена. Відповідно, перейменування вулиці Лютеранській на вулицю Катерини Гандзюк визнано незаконним, а вулиці тепер уже остаточно повернуто колишню назву - Лютеранська.