UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Одесі 2 травня пройдуть жалобні заходи

Всіх, хто одягне в цей день балаклави і маски, затримає міліція.

У річницю трагічних подій в Одесі 2 травня у місті пройдуть жалобні заходи.

За ініціативи місії ОБСЄ між єдиним штабом патріотичних сил Одеси, представниками влади, силовими структурами та прихильниками "антимайдану" досягнута домовленість про те, що поминальні заходи, приурочені до річниці трагічних подій, що відбулися в Будинку профспілок і в центрі міста, пройдуть на Куликовому полі і Соборній площі.

Про це журналістам на брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі повідомили координатор "Самооборони Одеси" Віталій Кожухар і спікер організації "Правий сектор" Варвара Черноіваненко.

"Сторони досягли згоди, що в день жалоби не повинно бути інших заходів, крім поминальних. Погоджено час і місце проведення траурних мітингів - Куликове поле і Соборна площа", - розповів Кожухар.

На Куликовому полі пройде траурна акція прихильників "антимайдану". Акція пройде без використання "георгіївських стрічок" та іншої символіки, яка після анексії Криму Росією вважається окупаційною. Учасники мітингу зможуть показати відеоролик, присвячений трагічним подіям, і скористатися звукопідсилювальною технікою.

Мітинг, організований проукраїнськими силами, пройде на Соборній площі.

"У центрі міста, на Соборній площі, представники громадськості вшанують на мітингу-реквіємі пам'ять українських патріотів, що загинули 2 травня, відстоюючи ідеали Майдану. Учасники акції будуть використовувати лише державну символіку і бойовий чорно-червоний прапор. Щоб запобігти провокації, плануємо заздалегідь виставити кордони і перевірити прилеглу територію", - зазначила Черноіваненко.

Віталій Кожухар також зазначив, що 2 травня всі особи, які одягнуть маски або балаклави, не залежно від політичних поглядів, будуть затримані співробітниками міліції.

Читайте також: США направляють авіаносець до Перської затоки через загострення ситуації в Іраку

Майже рік тому, 2 травня 2014 року в Одесі в ході масових заворушень загинуло 48 чоловік і більше 200 було поранено. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок.

Слідство МВС встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Через кілька днів правоохоронці затримали головних фігурантів екстремістських організацій, а також кілька співробітників міліції. Екс-начальник ГУ МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджі був оголошений в розшук. Він перетнув кордон України і сховався від слідства в Придністров'ї.

Нещодавно в Генпрокуратурі заявили, що доказів навмисної організації пожежі в одеському Будинку профспілок немає, і спростували версію про отруєння людей газами, у тому числі хлороформом. У справах щодо подій того дня є 22 обвинувачених, 13 організаторів і учасників заворушень у розшуку.