На сході України, в Донецькій і Луганській областях, активізувалися священики Російської православної церкви (РПЦ), що ведуть пропагандистську роботу серед місцевих жителів, повідомив в інтерв'ю "Обозревателю" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) України Георгій Тука.
Не маючи іншої можливості перешкодити процесу створення в Україні єдиної помісної православної церкви, РПЦ вдається до традиційних методик розпалювання ворожнечі та ненависті.
"У Луганській і Донецькій областях, у парафіях на території України священики РПЦ вже поширюють чутки про те, що в Україні захоплюють храми і що Міністерство культури, Кабінет міністрів прийняли рішення про конфіскацію всіх храмів і передачу Київському патріархату. Ситуація нагнітається", - зазначив Тука.
І додав, що українські спецслужби вже мобілізовані на боротьбу з російською пропагандою і можливими провокаціями. Зокрема, проводиться роз'яснювальна робота з тими священиками, які після надання автокефалії Українській помісній православній церкві, готові перейти під протекторат Києва.
"Я не знаю щодо взаємодії з Московським патріархатом, але є співпраця з Київським. Я знаю, йде взаємодія з деякими представниками РПЦ, а таких чимало, які готові після надання Томосу перейти під протекторат Києва", - пояснив він.
За словами Георгія Туки, правоохоронці також проводять роботу з представниками ультранаціоналістичних організацій, закликаючи не піддаватися на провокації і уникати силових конфліктів.
Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме. Синод також визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета та митрополита УАПЦ Макарія.
У відповідь Російська православна церква 15 жовтня офіційно оголосила про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. І склала список храмів у Туреччині та Греції, які не повинні відвідувати туристи з РФ.
У Константинополі повідомили про те, що продовжать перебувати у спілкуванні з РПЦ і "надалі згадуватимуть її у порядку, встановленому в диптиху".
Докладніше про надання Томосу українській церкві читайте у статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української ..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".