UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОБСЄ зв'язали спалення автомобілів місії з доповідями про ситуацію в Донецьку

Є ті, хто насильницьким шляхом намагається зробити так, щоб місія перестала висвітлювати події в місті, вважають в СММ.

В ОБСЄ відзначили наявність в Донецьку сил, які виступають проти їх діяльності, і підкреслили, що "відповідальність за забезпечення захисту співробітників СММ та їх майна лежить на тих, хто має контроль у Донецьку".

"Мабуть, є такі, які бажають, щоб ОБСЄ перестала доповідати про те, що відбувається у Донецьку... Є деякі, які вважають, що насильницький напад на цивільне населення і їх майно, є виправданим засобом для досягнення цієї мети", - йдеться в заяві місії, опублікованому в Facebook.

В ніч на неділю СММ зареєструвала пожежа кількох автомобілів ОБСЄ на стоянці перед резиденцією ОБСЄ в Донецьку. Пожежники швидко відреагували і спробували загасити вогонь. В результаті, 4 автомобіля СММ були знищені вогнем, а розслідування інциденту триває.

"Однак ОБСЄ повідомляє про це насильницький напад на його цивільних спостерігачів у Донецьку також об'єктивно, неупереджено та оперативно, як і про жорстоких нападах, що зачіпають українське цивільне населення в Донецьку та за його межами, на інших територіях у Донецькій області та на сході України", - заявляють в СММ.

Як повідомив офіційний представник СММ ОБСЄ Майкл Боцюрків, що сталося, хоч і вплине на умови роботи спостерігачів, однак вони залишаться на непідконтрольною владі території України і там продовжать свою роботу.

Разом з тим в МЗС України вважають спалення автомобілів СММ ОБСЄ спробою залякати спостерігачів місії.

"Вандалізм по відношенню до авто СММ ОБСЄ, організовані протести – ганебні спроби залякати, не дати (спостережної місії – ред.) виконувати функції", - написав у Twitter директор департаменту політики та комунікацій МЗС України Олексій Макєєв в неділю вдень.

Аналогічну думку висловили в штабі АТО.

"Не важко здогадатися, чиїх рук це справа. Ми знаємо, що представники ОБСЄ останнім часом дають багато інформації, яка невигідна НВФ, окупував Донецьк. Тому очевидно, що це справа їх поплічників, які не зацікавлені в тому, щоб Україна і світова громадськість дізналася про всі незаконні дії бойовиків на цих територіях", - повідомив адміністрації президента України з питань АТО Олександр Мотузяник на брифінгу в неділю в Києві.

Читайте також: У центрі Єревана поліція частково перекрила рух транспорту

Це не перший випадок перешкоди діяльності місії ОБСЄ з боку бойовиків в Донбасі. Зокрема, в зв'язку з низкою подій останнім часом, таких як обстріл автомобілів ОБСЄ під Луганськом 27 липня, організований "ДНР" мітинг проти ОБСЄ, поранення начальника патруля ОБСЄ в Широкиному, місія заявила, що перегляне свою діяльність в Донбасі, 28 липня прийняла рішення залишити Широкине.