Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Австрії Карін Кнейссль та генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер привітали обмін утримуваними особами, який відбувся в Донбасі напередодні, повідомляється на сайті організації.
Вони закликали сторони дотримуватись позитивної динаміки, заданої обміном, який відбувся, для подальшого мирного врегулювання ситуації на сході України.
"Звільнення такої значної кількості людей, які утримувалися з обох сторін, повернення додому до Нового року і православного Різдва, є дуже позитивною подією. Сьогоднішній обмін – це не лише гуманітарний акт, але також корисний крок у зміцненні довіри. Ми закликаємо сторони продовжувати докладати зусилля для поліпшення життя людей, безпосередньо зачеплених конфліктом", - зазначила Карін Кнейссль.
Тим часом Томас Гремінгер наголосив на тому, що ті кроки, які вживаються обома сторонами, подібні до масштабного обміну, можуть дати відчутні результати в процесі врегулювання конфлікту на сході України.
"Прогрес є результатом безперервної роботи, у тому числі Тристоронньої контактно групи, і демонструє важливість цього формату. Важливо, щоб сторони продовжували працювати у ТКГ, щоб досягти стабільного перемир'я", - повідомив він.
Кнейссль і Гремінгер також наголосили на тому, що обмін утримуваними особами разом зі скороченням кількості обстрілів в Донбасі за останні кілька днів, є важливим кроком.
"Тим не менш, це – лише один крок, і за ним повинні бути зроблені багато інших. Ми закликаємо сторони гарантувати дотримання повноцінного перемир'я у найближчі дні в рамках здійснення Мінських угод", - удеться заяві.
Як повідомлялося раніше, 27 грудня, на КПВВ "Майорське" у районі Горлівки Донецької області відбувся обмін утримуваними особами.
Президент України Петро Порошенко відзначив важливу роль керівництва США, Франції і Німеччини, а також ОБСЄ, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій для розблокування процесу обміну з боку Кремля.
Унаслідок обміну з полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українця в обмін на 233 бойовика, і помилуваних засуджених в Україні.
Спочатку планувалося проведення обміну в форматі "74 на 306", але 43 бойовика, які відбули покарання в українських тюрмах, проігнорували можливість відправки на окуповану територію. Ще 26 осіб відмовилися брати участь в обміні.
Крім того, за словами бойовиків "ДНР", один український заручник вважав за краще залишитися в ОРДО.
За даними СБУ, на території ОРДЛО терористи утримують ще 103 заручника, десятки людей – незаконно утримуються на території Росії. Ще 402 українських військовослужбовця вважаються зниклими безвісти.