UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОБСЄ озвучили недоліки в законі про декомунізацію

Міятович вважає, що прийняття закону може легко привести до придушення політичних, провокаційних і критичних висловлювань, особливо в засобах масової інформації.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням ретельно розглянути закон "Про засудження комуністичних і нацистських тоталітарних режимів в Україні і про заборону пропаганди своїх символів", який був ухвалений Верховною Радою 9 квітня.

Як повідомляє прес-служба ОБСЄ, Міятович зазначила, що заборона пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного режимів може обмежити свободу висловлювань засобів масової інформації.

"У той час як я повністю поважаю часто чутливий і болючий характер історичної дискусії та її вплив на суспільство...(ухвалення закону - ред.) може легко призвести до придушення політичних, провокаційних і критичних висловлювань, особливо в засобах масової інформації", - підкреслила вона.

Представник ОБСЄ додала, що "ЗМІ є важливим елементом здорової демократії, їх роль повинна дотримуватися в усі часи. Інформація, яка може бути оскаржена, і потенційно проблематичні висловлювання не повинні бути заборонені, навпаки, це має вирішуватися шляхом відкритої дискусії".

За словами Міятович, представники громадянського суспільства не мали можливості брати участь у громадських обговореннях про закони.

"Невідповідне обмеження свободи засобів масової інформації ніколи не може бути виправдане в демократичній державі. Значний прогрес України у цій сфері має бути збережений, а не підірваний", - підсумувала представник ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію.