Місія ОБСЄ за останній тиждень зафіксувала відведення зброї українськими підрозділами у Донбасі, однак не побачила аналогічних кроків з боку бойовиків, заявив заступник голови місії Олександр Хуг.
"Ми спостерігали рух військової техніки, в більшості випадків в напрямку від лінії зіткнення, на контрольованій урядом території... Озброєння, включаючи танки, рухалося на захід", - сказав він.
"СММ не зафіксувала паралельного руху в таких же масштабах в районах, контрольованих т. н. "ДНР". Зате СММ навпаки бачила озброєння в районі Горлівки", - підкреслив Хуг.
Він також додав, що ОБСЄ також продовжує відвідувати місця зберігання важкого озброєння і фіксує, що там з обох сторін часом відсутня відповідна зброя.
Крім того, Хуг нагадав про випадки, коли спостерігачам забороняють доступ в окремі райони.
У цілому, підкреслив він, ОБСЄ зафіксувала значне зниження випадків порушення перемир'я в Донецькій і Луганській областях і вітає здатність сторін зберігати встановилося перемир'я протягом двох тижнів поспіль.
"У той же час до цих пір залишається велика концентрація озброєння, включаючи населені пункти, тому СММ відчуває обережний оптимізм і сподівається, що сторони продемонструють політичну волю вирішити конфлікт", - зауважив Хуг.
Як відомо, з 1 вересня на Сході України встановилося нове перемир'я. Про припинення вогню в Донбасі домовилися лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і канцлер Ангела Меркель телефоном розмові з президентом Росії Володимиром Путіним. Згідно з ним сторони знову зобов'язалися вивести важке озброєння.
Тим не менш, 12 вересня ОБСЄ заявили про збройне посилення бойовиків в Донбасі. В місії тоді також зазначили, що роль Росії залишається неясною:
"Ми бачимо людей із зброєю в руках, які кажуть, що вони росіяни, але не визнають, що вони російські військові", - розповіли в ОБСЄ.