UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОБСЄ констатують три тижні тиші на лінії зіткнення

Тим не менш, в місії вважають, що загроза відновлення протистояння залишається.

На лінії фронту в Донецькій і Луганській областях третій тиждень спостерігається відносне затишшя, однак, гуманітарна ситуація залишається напруженою. Про це заявив заступник керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг, передає УНІАН.

"Третій тиждень наші спостерігачі констатують відносну тишу. У Донецькому регіоні ситуація навколо Горлівки залишається напруженою. Але навіть в Донецькому аеропорту на цьому тижні кількість обстрілів істотно знизилося. В Луганському регіоні ми взагалі не спостерігали використання важкої зброї, і були дні, коли взагалі не порушувався режим тиші. А в понеділок режим тиші не порушувався ніде", - зазначив Хуг.

Між тим, він зазначив, що загроза відновлення протистояння залишається.

"Спеціальна моніторингова місія продовжує спостерігати якісь тренування з використанням зброї поблизу лінії зіткнення, і це наводить на думку, про невпевненість з протилежного боку лінії протистояння і збільшує ризик ескалації", - сказав Хуг.

Він додав, що в зоні безпеки залишається багато зброї.

"Міни і снаряди, що не розірвалися, потрібно прибрати із зони безпеки. Такі інструкції були проігноровані. Але кількість жертв від цих мін і снарядів продовжує зростати. Ті, хто встановлював ці міни, повинні надати карти розміщення хв і знешкодити їх, оскільки гинуть люди, і немає можливості відновити пошкоджені газові та електричні лінії, а також вести сільськогосподарські роботи", - заявив Хуг.

Як відомо, з 1 вересня на Сході України встановилося нове перемир'я. Про припинення вогню в Донбасі домовилися лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і канцлер Ангела Меркель телефоном розмові з президентом Росії Володимиром Путіним. Згідно з ним сторони знову зобов'язалися вивести важке озброєння.

Тим не менш, 12 вересня ОБСЄ заявили про збройне посилення бойовиків в Донбасі. В місії тоді також зазначили, що роль Росії залишається неясною:

"Ми бачимо людей із зброєю в руках, які кажуть, що вони росіяни, але не визнають, що вони російські військові", - розповіли в ОБСЄ.