UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Нікополі пропонують $100 за кожного зданого зрадника

Колаборантів пропонують затримувати шляхом громадянського арешту та передавати поліції

У Нікополі місцева влада пропонує винагороду за кожного зрадника, який працює на окупантів – повідомляє очільник Нікопольської РВА Євген Євтушенко.

«Додатковий заробіток для тих, хто має час та натхнення», - написав Євтушенко у своєму Telegram-каналі.

Голова РВА пропонує проводити громадянське затримання людей, які працюють на окупантів.

За словами Євтушенко, в першу чергу цікавлять:

У РВА пропонують наступний алгоритм затримання:

«Примітка для бажаючих допомогти: до затриманих не застосовувати спецзасоби та зброю за винятком самооборони» - додав Євтушенко.

Громадянський арешт

Як відомо, у кримінальному процесі поняття громадянського арешту має назву «законне затримання». Це право кожної людини самостійно припинити злочин, попередити уникнення злочинцем слідства і суду, запобігти фальсифікації доказів та інших спроб завадити кримінальному провадженню.

Право на громадське затримання регулюється ст. 207 Кримінально процесуального кодексу України. Частина 2 цього кодексу зазначає, кожен має право затримати без ухвали слідчого судді, суду будь-яку особу, крім осіб, зазначених у статтях 482 і 482-2 цього Кодексу:

Перелік - виключний. Тобто, якщо правопорушник втік з місця злочину, проте ви побачили його, наприклад, наступного дня в іншому місці - права на його затримання у вас вже немає! Та зателефонувати до поліції і повідомити про побаченого потрібно, адже це сприятиме розкриттю злочину.

Під час затримання слід утримуватись від дій, які можуть бути кваліфіковані як перевищення меж необхідної оборони та крайньої необхідності.

Протидія правопорушнику може вчинюватись виключно у момент, коли він становить загрозу, а дії, які застосовуються до нього, повинні бути не більше тієї загрози, яку він створює.

Після затримання необхідно зателефонувати на «102», та повідомити, що сталося. Якщо такої можливості немає, можна самому доставити затриманого до найближчого відділку поліції.

Також можна законно відібрати у нападника деякі речі, зокрема - засоби та знаряддя вчинення злочину, або речі, що зберегли на собі сліди злочину. Право на тимчасове вилучення майна регулюється статтею 168 Кримінального процесуального кодексу України. Зокрема, частина 1 даної статті встановлює, що тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу.

Читайте також: СБУ знешкодила ворожу агентуру, яка планувала коригувати ракетні обстріли Дніпра

Нагадаємо, Нікополь вже тиждень перебуває під постійними обстрілами окупантів. Раніше, Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім через регулярні обстріли регіону, також пообіцяв платити по $100 за кожного зданого корегувальника вогню.