Великі помилки, зроблені до війни, під час війни перетворюються на більші в сотні та тисячі разів помилки та трагедії. Старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України, кандидатка фізико-математичних наук Ірина Єгорченко не може погодитися з тим, що списані наукові статті, тобто крадіжка чужої інтелектуальної власності, сьогодні перетворились на дрібниці, про які не варто говорити. Про це вона пише у статті для ZN.UA «Плагіат Шкарлета: чому це важливо навіть під час війни».
«Академічний плагіат — 100% гарантія проблем з гідністю, компетентністю, повагою до себе та до інших людей», – пише авторка.
За її словами, академічний плагіат означає, що кожна розважлива людина не може довіряти плагіатору, бо він публічно збрехав, коли видав чужу роботу за свою. Єгорченко зазначила, під час недавньої зустрічі зі студентами президент Володимир Зеленський натякнув, що їхнє небажання закривати очі на негідність та недоброчесність, називаються недорослістю.
«Ні, дорослість — це чесний погляд на реальність. А небажання бачити серйозні неприємні проблеми, які створюють недоброчесні некомпетентні люди — навіть якщо ці люди здаються приємними — це якраз інфантилізм», – додала Єгорченко.
Плагіат керманича освіти, яким зараз є Сергій Шкарлет, а значить нехтування цінностями гідності, доброчесності, поваги до людей, призводить і до девальвації системи освіти, пояснила Єгорченко.
«Дуже сподіваюсь, що до цих дорослих людей таки приєднаються керівники держави, і, попри нульовий пріоритет науки та освіти в нашій країні, все ж подумають про майбутнє та зроблять відповідні кадрові висновки. І чим швидше, тим краще. Бо чим далі, тим гіршими будуть наслідки для країни. З гнилих цеглин храму не збудуєш», – додала авторка.
Нагадаємо, через плагіат в роботах міністра освіти та науки Сергій Шкарлет вчені антиплагіатної ініціативи «Дисергейт» виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступник міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори ВНЗ, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти. Детальніше читайте в статті «Посада з чужого плеча».
Своєю чергою парламентська фракція «Голос» направила поштою до Конституційного суду подання про визнання неконституційним призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки.
Однак спершу колегія суддів Першого сенату КС України відмовлялася відкривати провадження у справі про призначення Шкарлета міністром. А потім і Конституційний суд відмовив народним депутатам у відкритті справи щодо конституційності Шкарлета міністром освіти і науки України.