UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МЗС Китаю прокоментували руйнування РФ критичної інфраструктури України, знову згадавши про дипломатичні зусилля

Там не відповіли й на те, кого у Піднебесній підтримують в історії з "зерновою угодою". 

Речника МЗС Китаю під час одного з брифінгів в міністерстві запитали, чи вважає він, що ракетні удари Росії по критичній інфраструктурі України можна вважати захистом законних інтересів російської безпеки, проте у відповідь Чжао Ліцзянь лише закликав сторони заохочувати дипломатичні зусилля. Про це повідомляє пресслужба китайського відомства. 

"Я чітко виклав позицію Китаю щодо кризи в Україні. За нинішніх обставин усім сторонам необхідно зберігати спокій і виявляти стриманість, заохочувати та підтримувати всі дипломатичні зусилля, спрямовані на мирне врегулювання кризи в Україні, та спільно працювати над деескалацією", - сказав Чжао Ліцзянь. 

Прямої відповіді на питання про те, чи підтримують в Піднебесній Україну в ситуації з "зерновою угодою", Ліцзянь також уникнув. 

"Щодо продовольчої проблеми, Китай висунув ініціативу щодо міжнародного співробітництва у сфері продовольчої безпеки. Ми готові активізувати спілкування та співпрацю з усіма сторонами, щоб досягти більшого міжнародного консенсусу та допомогти забезпечити глобальну продовольчу безпеку", - зазначив Чжао Ліцзянь.

Читайте також: Данілов розповів, хто в Кремлі лобіює знищення української інфраструктури
 

Нагадаємо, 31 жовтня окупаційні війська знову завдали масованого ракетного удару по українських містах, їх цілі –  енергетична та критична інфраструктури. Окрім атаки на Київ та роботи ППО на Київщині, влада на місцях повідомила учора про "прильоти" по інфраструктурі у Запоріжжі, на Черкащині, у Харкові, у Чернівецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській та Житомирській областях.

Що стосується ситуації в Києві, то внаслідок ударів росіян 80% міста залишилося без води, а 350 тисяч квартир були ще й знеструмлені. Про повне відновлення водо- та електропостачання повідомили лише через добу, попередивши, що в місті продовжать застосовувати віялові відключення світла.