UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МВС розповіли, скільки грошей в держбюджет принесли камери на дорогах

За словами заступника голови МВС, до кінця року в Україні встановлять ще 300 таких камер.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив про те, що за 45 днів роботи системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР швидкість руху авто в місцях, де встановлені камери, зменшилася в п’ять разів, передає пресслужба МВС. За словами Геращенка, вдалося зменшити ймовірність ДТП. 

«Наразі закуповуються ще 300 камер фотовідеофіксації порушень Правил дорожнього руху для загальнодержавних трас. Вони будуть встановлені до кінця року», - заявив Геращенко. 

Він додав, що з початку запуску системи до державного бюджету надійшло 52 мільйони гривень. 

«Ці гроші підуть на покращення дорожньої інфраструктури, на безпеку дорожнього руху. І це лише результат роботи 50 камер. Якщо їх буде 1000 – в бюджет надходитиме 1 мільярд гривень в місяць. Це великі гроші, але це не наша основна мета! Нам потрібно, щоб водії дотримувалися дозволеної швидкості», - зазначив Геращенко. 

Читайте також: Антирекорд за перевищення швидкості: столичні камери автофиксации зняли супершвидкісний Audi

Нагадаємо, з 1 червня у Києві та області запрацювала система відеофіксації порушень правил дорожнього руху. 

За перший день роботи камери зафіксували 57 880 порушень, проте вже 2 червня цей показник зменшився майже на 40%, так як система зареєструвала тільки 33 176 порушень. 

Зараз камери фіксують тільки перевищення швидкості. Пізніше вони будуть відстежувати проїзд на червоне світло світлофора або по смузі громадського транспорту. Камери по всій території країни планують встановити до кінця року.