Лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, допомога при пологах, неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань увійшли до переліку безкоштовних послуг в рамках Програми медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
Зазначається, що лікарня або поліклініка, яка хоче надавати пріоритетні послуги, і заключити договір з Національною службою здоров'я України, має відповідати переліку вимог для таких послуг.
"У медичну допомогу при інсульті/інфаркті входить: діагностика (комп'ютерна томографія, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження); проведення тромболітичної терапії (інсульт), стентування (інфаркт); цілодобовий моніторинг стану пацієнта у реанімації; реабілітаційну допомогу у гострому періоді", - йдеться у повідомленні.
За даними МОЗ, з 1 квітня гарантований пакет медичних послуг при пологах включатиме фізіологічні пологи, ургентний та плановий кесарів розтин, моніторинг стану роділлі та дитини, знеболення під час пологів, лабораторні та інструментальні обстеження, інтенсивну терапія в разі виникнення ускладнень у породіллі, реанімацію та стабілізацію стану новонароджених, вакцинацію, метаболічний скринінг у новонароджених та консультацію з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції.
Також буде надаватись інша медична допомога передчасно народженим та/або хворим новонародженим у неонатальному періоді.
Задля зниження тенденцій захворювання на рак, МОЗ почне проводити безкоштовні ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. На них передбачено 1 мільярд гривень.
Зазначається, що в гарантований пакет безоплатних обстежень входить: мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія.
Нагадаємо, з 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій. В її рамках було визначено перелік медичних послуг, які пацієнт зможе гарантовано отримати безоплатно.
Програма медичних гарантій включає первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів ("Доступні ліки").
Зі вступом закону про медичну реформу в силу з'явилися підстави прийняти ряд рішень для своєчасної реалізації раніше заявленого плану з реформування первинної ланки охорони здоров'я.
Більше про те, що не так в реформі медицини читайте в матеріалі "Реформа медицини: хто виявиться в програші?" "Дзеркало тижня. Україна".