UA / RU
Підтримати ZN.ua

В костелі Миколая в Києві завершили протиаварійні роботи після пожежі

Усі роботи оплатили коштом благодійників.

В костелі святого Миколая в Києві, який восени сильно постраждав внаслідок пожежі, завершились протиаварійні роботи, повідомив адвокат Масі Найєма, який контролює витрати зібраних благодійниками на відновлення собору коштів.

«Протиаварійні роботи в костелі Св. Миколая завершено. Це сталось сьогодні, 31 січня 2022 року. Всі роботи були сплачені за гроші благодійників», - написав він у Facebook.

За його словами вартість протиаварійних робіт  та послуг склала 21 546 802,90 грн.

Так, за ці кошти було проведене технічне обстеження будівлі з рекомендаціями по усуненню її аварійності та розробка робочого проєкту вартістю 1,297 млн грн,  державна експертиза робочого проекту на  44,9 тис. грн, протиаварійний ремонт ( в тому числі утримання служби замовника, технічний нагляд за проведеними роботами) на суму 725,33 тис грн, протиаварійний ремонт і реставрація вартістю 19, 379 млн грн та майже 101 тис грн витрачено на авторький нагляд за будівельними роботами.

«Окрім того, бізнес створив БО «ФОНД КОСТЕЛУ СВ. МИКОЛАЯ», на якому ще залишилось трішки більше 8 млн. грн. Детальніше про ці гроші і куди вони підуть напишу згодом. Дякую представникам бізнесу, які довірили нам контролювати їх благодійні внески», - додав юрист.

Загалом протиаварійні роботи в костелі, де розташовувався будинок органної музики, мали завершити ще 20 січня, однак вони затягнулись через свята у грудні та січні та додатково необхідний час для перевірки системи опалення.

Читайте також: Костел Святого Миколая в Києві передадуть в користування парафії

Нагадаємо,3 вересня у костелі святого Миколая спалахнула пожежа. Після ліквідації загоряння стало відомо, що в органі костелу сталося коротке замикання, яке призвело до пожежі та повного знищення інструменту. 

Після суспільного резинансу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 10 вересня підписав розпорядження про підготовку передачі костелу Святого Миколая Римо-католицькій громаді.

Храм був побудований у 1899-1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким за проєктом С. В. Валовського. У 1936 році костел святого Миколая закрила радянська влада, відтоді споруду використовували як господарське приміщення. У 1978 році за наказом колишньої Ради Міністрів Української РСР будівлю костелу віддали Будинку органної музики.