UA / RU
Підтримати ZN.ua

В колоніях ОРДЛО залякують та вимагають гроші у в’язнів – Денісова

Осіб, які відмовляються платити, переводять до бараку з нестерпними умовами.

Керівництво двох колоній, які  розташовані на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей,  де незаконно утримуються українські громадяни, знущається над українськими в’язнями, інформує уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Telegram.

За інформацією Денісової, керівництво Макіївської колонії №32 та Сніжнянської виправної колонії №127 систематично залякує та вимагає гроші у в’язнів з метою неправомірного збагачення. На кожного встановлюється певна сума грошових коштів, яку необхідно щомісяця віддавати.

Ув'язнених, які відмовляються платити адміністрації установи, переводять до іншого бараку, не пристосованого для проживання - там частково немає дверей, вікон, відсутнє централізоване опалення, водопостачання та каналізація.

Омбудсмена наголосила: «В осінньо-зимовий період заручники залишаються практично «на вулиці» при тому, що їхнє здоров'я підірвано тортурами і голодом. Вони мають тяжкі хронічні захворювання: діабет, хвороби серця та нервової системи».

Вона також зазначила, що ситуація з поширенням COVID-19 в колонії є вкрай критичною. Багато хто з в’язнів має усі ознаки захворювання, проте медична допомога їм не надається, а передані родичами лікарські препарати не доходять через розкрадання адміністрацією.

За її словами, упродовж дня хворим заручникам заборонено прилягти на ліжко, адже за це вони отримають покарання карцером за порушення режиму.

Денісова звернулася  до голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільди Богнер та голови делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні пані Флоранс Жиллєтт щодо проведення Моніторингових візитів в зазначені установи для відновлення порушених прав українських громадян та надання їм належної медичної допомоги.

Окрім цього, вона також звернулася  до представника ОБСЄ у гуманітарній підгрупі в Тристоронній контактній групі Шарлотту Реландер вжити заходів реагування на зазначені випадки порушення прав громадян.

Наприкінці червня Людмила Денісова заявила, що 405 громадян України, в тому числі військові та жінки, знаходяться в місцях позбавлення волі в Росії і на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Читайте також: У тюремній лікарні в РФ побили українського політв'язня Сервета Газієва

У серпні трьох українських громадян, які відбували покарання в колонії на окупованій території Донецької області, було вбито.