UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Івано-Франківську розпочалися українсько-польські навчання ВПС

У військових навчаннях будуть задіяні шість українських бойових і транспортних літаків.

У середу, 14 жовтня, на Івано-Франківському військовому аеродромі розпочалися українсько-польські навчання ВВС "Безпечне небо 2015". За легендою, українські винищувачі вилітають на перехоплення літака-порушника, який захопили бойовики. Його роль виконує польський транспортний літак.

"Так як Україна дотримується курсу до євроінтеграції, до можливого майбутнього вступу до Північноатлантичного альянсу, головна мета таких навчань – це досягнення сумісності між збройними силами України і країн НАТО чи ЄС", - пояснив старший офіцер відділу міжнародного військового співробітництва командування ВПС України Василь Богацький.

Всього до військових навчань, активна фаза яких триватиме протягом двох днів, залучили 6 українських літаків бойової і транспортної авіації.

"У відповідності до виділеного ресурсу, на сьогодні укладено 32 договори з авіаційними підприємствами України. Це дасть можливість практично до кінця року збільшити потенціал авіації на 10 відсотків. Сьогодні планується ще 2 літаки Су-27 отримати з авіаційного заводу. Процес іде, процес не зупиняється. Це питання сьогодні одне із основних – повернення модернізованих, відновлених літаків до строю в авіаційні бригади", - сказав начальник прес-центру ВПС України Роман Юрчило.

З 20 по 31 липня на Яворівському полігоні у Львівській області пройшли масштабні міжнародні військові навчання Saber Guardian/Rapid Trident-2015. В даних військових навчаннях взяли участь 2 тисячі військових із 18 держав, зокрема, з США, Польщі, Великобританії, Румунії, Болгарії, Грузії і Литви.

13 жовтня у Польщі почалися найбільші військові навчання НАТО "Dragon-2015" які триватимуть десять днів. Крім 7000 польських військовослужбовців, у навчаннях візьмуть участь 900 військових зі США, Канади, Великобританії та Німеччини. У маневрах будуть задіяні армійська авіація, 700 одиниць бронетехніки, у тому числі танки, бронетранспортери та броньовані тягачі, а також легка і ствольна артилерія, системи протиповітряної оборони.