В Івано-Франківську поховали останки 134-х осіб, закатованих НКВС СРСР в 1939-1941 роках, повідомляє "УНІАН".
У меморіальному комплексі "Дем'янів Лаз" неподалік від Івано-Франківська відбулося перепоховання останків, які були поміщені у 134 домовини. Чин поховання здійснили митрополит Івано-Франківський Української греко-католицької церкви Володимир і митрополит Івано-Франківський і Галицький Української православної церкви Київського патріархату Іоасаф з участю кількох десятків священиків.
У церемонії перепоховання жертв комуністичного режиму взяли участь міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, перший заступник голови облради Василь Гладій, заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, делегації з районів і міст Прикарпаття - всього більше 1 тисячі чоловік.
Поховали останки жертв НКВС у загальній могилі.
Як повідомив міський голова Марцінків, це третє за величиною поховання жертв комуністичного режиму в Івано-Франківську. В пам'ять про загиблих 23-24 березня в Івано-Франківську оголошено траур.
14 серпня 2017 працівники обласного комунального підприємства "Пам'ять" в Івано-Франківську на території старого єврейського кладовища виявили масове поховання. Тіла були звалені в три неглибоких траншеї, довжиною близько 10 метрів, і лежали впоперек траншей в два або три шари. У похованні виявлено 134 скелетованого трупа чоловіків і жінок, у двох були ознаки дитячих скелетів. Смерть людей настала як від вогнепальних поранень голови, так і від масивних ушкоджень голови тупими твердими предметами. Більшість в'язнів були привезені з тюрми НКВД. На останках жертв збереглися сліди одягу і взуття.
Раніше у Львові на території костелу святого Лазаря на вулиці Коперника знайшли масове поховання людей. Не виключено, що знайдені останки в'язнів тюрми на Лонцького (зараз це музей). Як відомо, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" створений у колишній катівні КГБ та гестапо. Він один із лише трьох у Східній Європі (два інших - це музей-тюрма НКВД у Вільнюсі та музей-тюрма Штазі в Берліні). Музей за ініціативи львівської громади відкрито Центром досліджень визвольного руху за сприяння Служби безпеки України 28 червня 2009, 14 жовтня він отримав статус національного.