В Івано-Франківську обласна інфекційна лікарня, яка лікує хворих з COVID-19, повністю переповнена.
Багато медиків установи також хворіють коронавірусом і, в даний час лікарні потрібно 10 медсестер, повідомив генеральний директор КНП "Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня" Роман Остяк агентству Укрінформ.
"Лікарня переповнена. Місць немає. Ми поставили 10 ліжок без реєстрації, зайняті і ті. В цілому 150 хворих в лікарні. Засобів захисту вистачає, але не вистачає ліків, грошей на зарплату і медичних працівників. Їх скоро не буде... Люди втомилися і виснажені психологічно. Половина медичних працівників захворіли. Сьогодні ми шукаємо і готові вже взяти на роботу 10 медичних сестер", - заявив Остяк.
Згідно із заявою гендиректора, медики установи працюють зараз на 1,5 -2 ставки і 300% доплат до їх зарплати в медустанові немає. Також лікарі вимагають переглянути пакет наданих медпослуг, так як недорогі антибіотики не діють.
"Вважаю, що хворим давати Цефалоспорини (група β-лактамних антибіотиків, в основі яких лежить 7-аміноцефалоспоріновая кислота), то тільки 4-го покоління. Ми даємо два-три антибіотика. Тоді хворі швидко одужують і не вимагають переходу на кисневу терапію. хворого можна швидше виписувати, і оборот ліжок прискорюється", - вважає гендиректор.
У обласній інфекційній лікарні зараз гостра необхідність у збільшенні кисневих точок. Реальна потреба лікарні - 137 кисневих точок з розрахунку по 2 - в кожній палаті, але зараз в обласній інфекційній є тільки 12 каналів для забезпечення кисневою терапією.
Івано-Франківськ знаходиться в червоній зоні епідеміологічної небезпеки. Дві міськлікарні, які приймають хворих з коронавірусом, вже заявляли про брак койко-місць. Влада Івано-Франківська розгортає додаткові ліжка в міському перинатальному центрі і в дитячій лікарні.
Раніше повідомлялося, що в Україні їх підбито киснем забезпечено 18 500 лікарняних ліжок, заявив на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
За його словами, з початку вересня кількість ліжок з підведеною киснем збільшилася на десять тисяч.
Протягом вівторка в Україні вперше добовий приріст хворих коронавірусом досяг 9 524. Всього з початку пандемії в країні коронавірусом захворіли 420 617 осіб. Про це повідомляє Рада нацбезпеки і оборони.
Відзначається, що за весь час епідемії одужали 176 404 особи (7536 за добу), ще 7 731 пацієнт помер від ускладнень хвороби (199 за добу).
Рекорди захворюваності коронавірусом протягом 3 листопада зареєстрували в Києві (856 випадків), в Донецькій (636 випадків), Івано-Франківській (451 випадків), Запорізькій (430 випадків), а також в Чернівецькій (415 випадків) областях.
1 листопада Європа переступила позначку в 10 мільйонів хворих коронавірусом. При цьому половина нових випадків зафіксована в останні п'ять тижнів, тобто заражалися приблизно по мільйону чоловік в тиждень. Таким чином, на даний момент Європа перетворюється в новий центр поширення епідемії. Детальніше в матеріалі "Перед загрозою хаосу".