UA / RU
Підтримати ZN.ua

В історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" на території православного цвинтаря почали будувати синагогу – Зісельс

Відповідний дозвіл для Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” підписав міністр культури.

Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” почав зведення синагоги на території Кирилівського православного цвинтаря, повідомив співголова "Асоціації єврейських організацій і громад України" ("Ваад") Йосиф Зісельс. Він оприлюднив копію відповідного дозволу.

"Сьогодні, 28 січня 2021 р., Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" розпочав роботи зі зведення синагоги на території Кирилівського православного цвинтаря, що входить безпосередньо до складу Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр". Дозвіл на проведення робіт надав 22 січня особисто міністр культури України Олександр Ткаченко”, - написав Зісельс.

Він нагадав, що раніше в Офісі президента відбулася нарада, під час якої вирішили попередньо отримати згоду на це будівництво в очільників християнських конфесій. Однак, за словами Зісельса, оскільки перспективи отримання такої згоди були надто примарними, керівники Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" перейменували синагогу на Меморіальний об'єкт "Місце для роздумів".

“При цьому у минулий понеділок, 25 січня, було презентовано нову Творчу концепцію Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". Цією концепцією не передбачено створення жодного "Місця для роздумів", натомість докладно описано проект "Синагоги у Бабиному Яру", - зазначив Зісельс.

При цьому він додав, що 27 січня за прямим розпорядженням очільника Мінкульту співробітникам Меморіального центру передали всі креслення будівлі адміністрації колишнього єврейського цвинтаря. Раніше там передбачалося створення державного Меморіального музею пам'яті жертв Бабиного Яру. 

“Напевно, тепер тут планується розмістити один з численних музеїв, передбачених згаданою Творчою концепцією. Очевидно, що міністр культури діяв не на власний розсуд, а в руслі загальної політики сьогоднішніх очільників нашої держави. Нагадаю, що вчора, 27 січня, у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, президент України Володимир Зеленський не відвідав Бабин Яр, натомість був присутній на відкритті чергової інсталяції, створеної  Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”, - підсумував Зісельс.

Читайте також: Україна повторно попросить Яд Вашем звернути увагу на українців, які рятували євреїв в часи Голокосту – Жовква 

Раніше повідомлялося про те, що президент Володимир Зеленський підтримав ініціативу громадськості та благодійників зі створення в Києві в урочищі Бабин Яр однойменного меморіалу Голокосту. Кабінету міністрів президент доручив затвердити план заходів у зв'язку з 80-ми роковинами трагедії, передбачивши вирішення нагальних питань розвитку історико-меморіального заповідника, зокрема установку композиційних елементів Алеї Праведників, розширення зон охорони заповідника та завершення облаштування музею пам'яті жертв Бабиного Яру в будівлі по вулиці Іллєнко, 44.

У грудні минулого року президент підписав указ про створення оргкомітету зі створення меморіалу “Бабин яр”. Згідно з документом, співголовами організаційного комітету з питань перспективного розвитку заповідника визначені прем'єр-міністр Денис Шмигаль і керівник Офісу президента Андрій Єрмак. До складу оргкомітету також увійшли екс-президент Леонід Кравчук, Дмитро Гордон, Севгіль Мусавева і Ксенія Василенко (Соня Кошкіна).