UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ГУР розповіли про загрозу наступу з Білорусі

З території сусідньої країни існує постійна загроза Україні

З території Білорусі існує велика загроза ракетних ударів, в той же час імовірність російського сухопутного вторгнення звідти на сьогодні низька. Про це повідомив генерал-майор військової розвідки (ГУР) Вадим Скібіцький в інтерв’ю РБК.

За словами Скібіцького, на території Білорусі зосереджено велику кількість ракет різного класу.

«Територія Білорусі несе нам загрозу, і на сьогодні це передусім загроза ракетних ударів як повітряного компонента, так і наземного. На території Білорусі зараз розміщено один дивізіон ракетного комплексу "Іскандер", який і здійснює ракетні пуски, три дивізіони C-400, С-300. Ми бачили, коли нещодавно зенітними ракетами комплексу C-300 обстрілювалася Чернігівська область», - наголосив генерал-майор.

За його словами, головним завданням цих ЗРК С-400 є захист російських бомбардувальників Ту-22.

«Друга мета розміщення цих ЗРК - це завдання ударів по наземних цілях, у них є ракети, переобладнані у вид "земля - ​​земля". Їхня точність низька, але вони можуть завдавати поразки особовому складу, цивільному населенню. Бойова частина цих ракет містить приблизно 6 тисяч маленьких уламків, вони розлітаються і це загроза будь-якому об'єкту на їхньому шляху», - додав Скібіцький.

Також, за словами генерала, загроза існує збоку бомбардувальників Ту-22М3 які можуть нести крилаті ракети повітряного базування. Для прикладу – ракети X-22, якими було обстріляно Шепетівку.

В той же час, на думку представника ГУР, небезпека сухопутного вторгнення збоку Білорусі наразі дуже мала.

«Якщо говорити про сухопутний компонент, його там у достатній кількості немає. Там є лише окремі підрозділи сил спеціальних операцій. Ми не бачимо ні перекидання туди сухопутного компонента, ні нарощування, ні створення наступальних угруповань. Там уздовж кордонів зараз перебувають лише батальйони збройних сил республіки Білорусь, які проводять навчання, обладнали свої позиції та несуть службу на ротаційній основі», - наголосив Скібіцький.

За оцінками розвідки на території Білорусі зараз перебуває приблизно тисяча військовослужбовців і розгорнуто два вузли зв'язку.

«Таким чином, загроза російського сухопутного вторгнення з території Білорусі на сьогодні низька, вона мінімальна. Зростатиме, якщо там почнеться розгортання потужного сухопутного компонента», - резюмував Вадим Скібіцький.

Читайте також: Лукашенко віддав Білорусь на потреби Росії — посольство США

Нагадаємо, раніше начальник ГУР розвіяв страшилки про напад Білорусі.