Генпрокурор Руслан Рябошапка призначив Юрія Рудя керівником департаменту нагляду у кримінальних справах щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, повідомила пресслужба ГПУ. Відповідний указ Рябошапка підписав у понеділок, 2 грудня.
У відповідний департамент мають передати понад 200 кримінальних проваджень. Серед них справи щодо Іловайської та Дебальцевської трагедії, збиття літака рейсу MH17, анексії Криму, "справи моряків". Окрім того, в департамент планують передати факти розв'язання та ведення Росією збройного конфлікту, системного катування та вбивства полонених українських військових і цивільного населення.
"Департамент здійснюватиме процесуальне керівництво та нагляд за досудовим розслідуванням у вищевказаних провадженнях, які розслідуються СБУ та Нацполіцією", - додали в ГПУ.
Юрій Рудь раніше був начальником управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Головної військової прокуратури. Він забезпечував організацію досудового розслідування та процесуального керівництва у справах про розв‘язання та ведення агресивної війни проти України владою і збройними силами РФ. Також до його обов'язків входило забезпечення розслідування порушення законів та звичаїв ведення війни, вчинення інших тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ нацбезпеки і тероризму.
Зазначимо, що гідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів реформування органів прокуратури", який набув чинності 25 вересня 2019 року, прокурори можуть бути переведені в нові органи прокуратури тільки у випадку успішного проходження ними атестації. Всього в кадрові служби органів прокуратури надійшли заяви на проходження атестації від 96% прокурорів. 218 прокурорів Генеральної прокуратури, які відмовилися від атестації, будуть звільнені. Переатестація проводитиметься до 1 вересня 2020 року.
Як писав раніше Лємєнов, Рябошапка збирається провести максимальну кадрову чистку в Генпрокуратурі. Недоброчесні й непрофесійні мають бути звільнені задля того, щоб натомість через конкурсний відбір набрати нових прокурорів.
Детальніше про кадри та необхідність реформ у правоохоронних структурах читайте у статті Олександра Лємєнова "Роздоріжжя змін у кримінальному блоці ЗеКоманди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".