Перші фотографії бурих ведмедів у Чернобильській зоні були отримані за допомогою фотопасток, встановлених для того, щоб зрозуміти, як радіаційне опромінення впливає зараз на життя тварин біля АЕС, повідомляє BBC News.
Бурих ведмедів не бачили в цьому районі більше ста років, хоча час від часу з'являлися ознаки їх можливої присутності.
"Наш український колега Сергій Гащак встановив кілька фотопасток в центральних зонах за останні пару місяців, щоб почати вивчати, яке дике життя там є", - розповідає керівник проекту Майк Вуд з Салфордського університету.
Саме на знімках, отриманих з однієї з таких камер в жовтні, можна побачити бурого ведмедя.
"До цього висловлювалися припущення, що вони (бурі ведмеді) існували там раніше, однак, наскільки нам відомо, нікому до цього не вдавалося отримати фотодокази їх присутності на українській стороні зони відчуження", - заявив доктор Вуд.
Згідно з теорією дослідників, тварини повинні були відреагувати на евакуацію людей з Чорнобиля, а відтак і пов'язаних із цим ризиків.
Крім того, за припущенням учених, звички тварин могли змінитися і через саме забруднення. Вчені намагаються зрозуміти, як забруднення змінило переваги тварин в їжі та середовищі існування. Згодом на декількох тваринах одного виду встановлять нашийники з GPS-сигналом.
Команда доктора Вуда вивчає, як "знизити невизначеність в оцінці ризиків для людини та диких тварин, пов'язаних з дією радіації, і зменшити непотрібний консерватизм при розрахунку ризиків".
До аварії в нинішній зоні відчуження проживали близько 120 тисяч осіб. У цих районах були встановлені 84 камери.
Доктор Вуд і команда дослідників будуть продовжувати працювати з фотопастками до кінця 2015 року.