UA / RU
Підтримати ZN.ua

В «Армія+» запрацювала функція зміни місця служби – Міноборони

У відомстві пояснили, що треба для переведення з частини в частину.

© depositphoto/sinenkiy
© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України

Від сьогодні, 15 листопада, через додаток «Армія+» військові можуть подати рапорт на переведення в іншу частину для служби. У Міноборони повідомили, що відповідна функція вже працює. У відомстві стверджують, що весь процес має зайняти близько 15 хвилин.

Аби подати рапорт на переведення військовослужбовцям знадобиться військовий квиток чи посвідчення офіцера. А частина, куди захисник хоче перевестися, має надати рекомендаційний лист. Додатково можуть запросити висновки ВЛК для переведення через стан здоров’я. 

«Командирської згоди, як і Армія ID командира, для подачі рапорту не потрібно — запит автоматично надсилається в Кадровий центр ЗСУ, де його розглянуть протягом 72 годин», – зазначили в Міноборони.

У деяких випадках Кадровий центр звертатиметься до командирів військових частин, аби погодити переведення. Зокрема, так роблять, коли військовий хоче перевестися між тиловими чи бойовими бригадами. Також погодження потрібне, якщо рапорт подає офіцер, чи той, хто займає офіцерську посаду.

«​У разі відмови в «Армія+» обов’язково вказуються чіткі причини. Наприклад, переведення заборонені для військових, які прослужили у своїй частині менш як 6 місяців або з моменту попереднього переведення за ініціативи військового минуло менше року», – підсумували в Міноборони.

Читайте також: Міноборони: Застосунок "Армія+" є найбільш популярним серед ДШВ та ВМС

Ще у жовтні повідомлялося, що головнокомандувач української армії Олександр Сирський спростив процедуру переведення військовослужбовця до іншої військової частини. Новий алгоритм переведень військових між частинами складатиметься з чотирьох етапів.

Новий цифровий додаток для військових «Армія+» президент разом із міністром оборони представили суспільству як революційний крок, аби командири більше дбали про своїх підлеглих і швидко вирішували болючі питання за рахунок цифровізації. На жаль, сталося протилежне — така новація лише ускладнить життя і підлеглим, і командирам. Бо спершу потрібне радикальне спрощення процедур та звітності й лише потім — цифровізація. Про це — у статті Роберта Зелді «Армія+»: застосунок із потенціалом гори та спроможностями миші».