UA / RU
Підтримати ZN.ua

В АП пояснили, як ефективно допомогти дітям, які постраждали від війни на Донбасі

Треба працювати над підвищенням стандартів соціального захисту дітей.

Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба заявив, що ефективно допомагати дітям, постраждалим в результаті військового конфлікту, можна тільки піднявши стандарти соціального захисту.

Про це він заявив в інтерв'ю DT.UA.

"Питання в тому, що ефективно допомагати дітям, постраждалим в результаті військового конфлікту (а їх сотні тисяч), можна тільки піднявши стандарти соціального захисту. Як мені, наприклад, пояснити багатодітній мамі в Закарпатській області, яка живе з десятьма дітьми на 30 кв. м., або багатодітній родині в Одесі, яка 20 років стоїть у квартирній черзі, що зараз в пріоритеті допомогти родині з Донецької області?", - запитує Кулеба.

Читайте також: Президент затвердив орієнтири патріотичного виховання дітей та молоді

"Якщо ми будемо забезпечувати переселенців за рахунок інших сімей, то нічого хорошого, крім негативу щодо них, ми не отримаємо. Так що говорити потрібно про підвищення стандартів державної політики щодо дітей. Тоді і переселенці відчують допомогу", - вважає він.

На думку Кулеби, завдання соцпрацівників - відновити інфраструктуру надання медичних і соцпослуг на Донбасі - щоб люди відчули підтримку.

"Навіть більше психологічну, ніж матеріальну. Часом мені здається, що мільйони гривень, які витрачаються на те, щоб привезти їм продукти, можливо, краще було б витратити на те, щоб дати їм роботу. В тому числі з відновлення цієї території. Щоб обкопувати дерева і фарбувати бровки багато навичок не потрібно, але таким чином люди привчаються до праці", вважає чиновник.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що у внесеному до ВР законопроекті "Про внесення змін до Закону України "Про основи національної безпеки України" внесено два стандарти політики державного ставлення до дітей.

Нагадаємо, українцям з окупованих територій Криму і Донбасу стане простіше отримати свідоцтва про народження дитини або смерті на підставі "документів" з невизнаних республік.

Детальніше про ситуацію з правами дитини в Україні читайте в інтерв'ю з Миколою Кулебою: "Мають бути вибухові приклади, які змінять ставлення дорослих до насильства над дітьми" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".