UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Антикорупційного суду хочуть забрати справу про $5 млн хабара від Злочевського – ЦПК

Адвокати підозрюваного клопочуть про передачу до суду іншої інстанції, однак така передача порушуватиме закон.

Справу про рекордний хабар для закриття провадження щодо ексміністра екології Миколи Злочевського сьогодні спробують забрати у Вищого антикорупційного суду та передати до Шевченківського районного суду Києва, повідомляє Центр протидії корупції.

Водночас така передача є незаконною, адже корупційні справи мають розглядатися саме в Антикорупційному суді.

«ЦПК стало відомо, що сьогодні о 16 годині 30 хвилин Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду розглядатиме клопотання адвоката обвинуваченого Андрія Кічі про передачу справи із ВАКС до Шевченківського райсуду Києва», - йдеться у повідомленні.

Центр протидії корупції

2 квітня обвинувальний акт у цьому провадженні остаточно відправили  до Антикорупційного суду.

30 березня Верховний суд саме у цій справі підтримав незаконну схему «зливу» справ топкорупції через Печерський суд, наголошують антикорупціонери. На думку суддів, Апеляційна палата ВАКС нібито не має права переглядати рішення Печерського чи будь-якого іншого районного суду у справах НАБУ.

Схема застосовувалась для «злиття» корупційної справи, фігурантом якої був заступник голови Офісу президента України Олег Татаров, цю ж схему намагаються використати у ще кількох справах.

Читайте також: САП оскаржує рішення суду про зміну підслідності справи щодо $ 5 млн хабаря від Злочевського

Зазначимо, у Офісі генерального прокурора України відхрещувалися від рішення суду, яким фактично було покладено початок спробі «злиття» цієї справи. Та наголошували на тому, що Різницька «неодноразово оскаржувала судові рішення про зміну підслідності справ НАБУ».

Розслідування у справі було завершено 1 грудня 2020 року, після цього матеріали відкрили для ознайомлення підозрюваним і їх адвокатам, а згодом передали до суду.

12 червня 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт пропозиції хабара керівництву НАБУ і голові САП Назару Холодницькому в розмірі 5 млн доларів.

Гроші підозрюваний передавав за посередництва заступника начальника ГУ Державної податкової служби у Києві Миколи Ілляшенка, директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічі і колишньої начальниці департаменту ДФС Олени Мазурової. Після затримання Кічі в компанії повідомили про те, що він вже давно там не працює.

За ці гроші правоохоронці мали закрити справу про пособництво Злочевського у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, який видали «Реал Банку» (належав олігарху Сергію Курченку): за ч. 5 статті 191 та ч. 3 статті 209 (привласнення майна та легалізація (відмивання) доходів) КК України.