UA / RU
Підтримати ZN.ua

В анексованому Криму 59 людей отримали вироки за відмову служити в російській армії

Призов мешканців окупованої території до армії держави-окупанта є грубим порушенням міжнародного права.

Російські окупанти притягнули до кримінальної відповідальності 59 мешканців анексованого Криму за відмову проходити строкову службу в Збройних силах РФ, повідомляє "УНН" із посиланням на прокуратуру Автономної Республіки Крим.

Зокрема, за даними прокуратури, з 1 квітня 2015 по 1 липня 2018 року до кримінальної відповідальності було притягнуто 35 осіб. Загальна кількість кримчан, яким винесли вироки за "ухилення від призову", становить 59.

Усього за роки окупації на строкову службу до російської армії призвали понад 17 тисяч жителів півострова.

Проведення призову жителів окупованих територій до лав армії держави-окупанта, а також безперервна на території Криму пропаганда служби у ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення покликаних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції.

Як повідомлялося, в 2019 році було порушено 20 нових кримінальних справ за ст. 328 КК РФ за ухилення від військової служби в Збройних силах РФ. У 17 з них винесено вирок, ще 3 - на розгляді.

Тільки в липні винесено 5 вироків за цією статтею. Всього таких справ стосовно кримчан, за даними КПГ, відкрито мінімум 69. Після окупації в армію РФ призвали близько 18 900 жителів Криму, включаючи Севастополь. В рамках дев'ятої призовної кампанії планували закликати 3400 осіб (Крим - 2800, Севастополь - 600).

Детяльніше про проблему читайте в матеріалі Миколи Мирного "Чи законно Росія закликає в армію кримчан?" "Дзеркало тижня. Україна".