Вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка у Києві демонструє небезпечну ситуацію зі свободою вираження думок в Україні та неспроможність української влади забезпечити належний захист громадянського суспільства, йдеться у повідомленні міжнародної правозахисної організації Amnesty International.
"Жахливе вбивство Аркадія Бабченка не повинне залишитися безкарним. Українська влада має не зупинятися, доки злочинець, що вчинив це ганебне вбивство, не буде знайдений та притягнутий до відповідальності", - наголосила директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.
Правозахисники також закликають уряд забезпечити належний захист журналістів і активістів, які опинились у зоні ризику. Зокрема, ті з них, які критикують російську владу. А також забезпечити швидке та ефективне розслідування вбивств журналістів в Україні та встановити замовників цих злочинів.
У Amnesty International нагадали про те, що раніше в Україні були вбиті Павло Шеремет та Олесь Бузина, через що у правозахисників виникають побоювання щодо "здатності та бажання українських владних структур захистити журналістів, активістів та інші уразливі групи та забезпечити свободу вираження поглядів".
"Протягом останніх років ми втратили забагато відважних людей, які критикували владу як в Росії, так і в Україні. Вбивство Аркадія Бабченка є черговою ланкою у ланцюгу насильства, який вже забрав життя Павла Шеремета у 2016 році та Олеся Бузини за рік до того. Особи, що скоїли ці злочини, досі не були притягнуті до відповідальності або навіть не ідентифіковані, що підриває довіру до спроможності української влади протидіяти насильству проти журналістів та громадянського суспільства в цілому", - додала Оксана Покальчук.
Нагадаємо, 29 травня журналіста Аркадія Бабченка, який працював ведучим на телеканалі ATR, застрелили в Києві. Йому вистрілили в спину на порозі квартири, де він жив. Слідство вважає основною версією мотиву вбивства професійну діяльність журналіста.
Громадянин Росії Аркадій Бабченко почав займатися військовою журналістикою в 2000 році після участі у двох чеченських війнах у лавах Збройних сил РФ. Він жорстко критикував режим президента РФ Володимира Путіна на своїй сторінці в Facebook і в публічних заявах. Втративши можливість займатися журналістикою в Росії й отримуючи численні погрози на свою адресу, у 2017 році він виїхав до Чехії, а згодом оселився в Києві.
Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Вбивство журналіста Аркадія Бабченка: що відомо на даний момент".