Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) під час засідання 30 січня знизила тарифи на розподіл газу для 13 компаній.
Максимальний тариф складе 1,79 гривень за кубометр, заявили на засіданні комісії, яке транслювалося на Youtube.
Тарифи були переглянуті для ПрАТ "Гадячгаз", АТ "Закарпатгаз", АТ "Івано-Франківськгаз", АТ "Лубнигаз", ПрАТ "Мелітопольгаз", АТ "Миколаївгаз", АТ "Полтавагаз", Ват "Тернопільгаз", АТ "Тисменицягаз", ПрАТ "Уманьгаз", АТ "Харківгаз", ВАТ "Чернівцігаз", ТОВ "Газовик".
Згідно з рішенням, максимальний тариф на послуги розподілу природного газу складе 1,79 грн за 1 куб. м в місяць без ПДВ. Для цих компаній тариф встановлений від 1,66 гривень до 1,79 грн за 1 куб. м.
Рішення прийняли "з метою недопущення соціальної напруги серед населення".
Раніше Верховна Рада прийняла закон №4672 "Про внесення змін до додатка № 3 Закону України" Про Державний бюджет України на 2021 рік "щодо компенсації у зв'язку з підвищенням тарифів на електричну енергію". Документ підтримали 310 народних депутатів.
Згідно з документом, необхідно передбачити нову бюджетну програму для надання компенсації у зв'язку з підвищенням тарифів на електроенергію для населення, що проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками. Крім того, зазначена бюджетна програма стосуватиметься населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (в тому числі в сільській місцевості), а також багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Так, Кабінет міністрів протягом тижня з дня опублікування цього закону повинен визначити порядок надання компенсацій, загальна сума яких становить 1,4 млрд грн.
Також Верховна Рада прийняла проєкт постанови №4650 "Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв'язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги". Документ підтримали 337 народних депутатів.
Так, парламент доручив Кабміну невідкладно внести зміни про збільшення соціальних нормативів розрахунку субсидій на використання газу, електроенергії, тепла, інших послуг. Також Кабміну доручено забезпечити спрощення доступу пенсіонерів, осіб з інвалідністю, безробітних до системи субсидій і передбачити забезпечення введення змінених норм розрахунку субсидій з 1 жовтня 2020 року, у відповідних постановах. Голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк не виключає укрупнення операторів систем розподілу (ВСР, обленерго) для зниження тарифів на електроенергію.
З ранку 28 січня в центрі Києва утворилися масштабні пробки. Рух в центрі столиці перекрили у зв'язку з проведенням протестної акції руху SaveФОП.
В Україні з початку року тривають акції протесту через підвищення цін на газ. Люди перекривають автотраси.
Україна стала державою говоріння, а не діяння. Сучасна влада навчилася нічого не сказати, навіть кажучи. Пандемія рано чи пізно піде, але це вб'є нас ще більше, тому що у нас немає планів, яким повинен бути новий світ. Про це читайте в статті «Життя без смислів» професора Георгій Почепцов.