UA / RU
Підтримати ZN.ua

Успіння праведної Анни: значення свята

Вважається, що свята допомагає безплідним та тим, хто хоче завести дітей.

7 серпня християни східного обряду відзначають День успіння праведної Анни. Свято присвячене матері Діви Марії та бабусі Ісуса Христа. Особливо шанують святу вагітні жінки, безплідні та ті, хто хоче завести дітей. Вважається, що праведна Анна допомагає їм.

Читайте також: Коли Медовий, Яблучний та Горіховий Спас цього року: дати та значення свят

Історія свята

Праведна Анна народилася у сім'ї священика у І столітті нашої ери. Вона стала дружиною Іоакима і переїхала з ним до Назарета Галілейського.

До самої старості у пари не виходило завести дітей, що дуже засмучувало їх. Якось Анна проходила під лавровим деревом, побачила в його гілках гніздо з пташенятами і почала слізно молитися, щоб Бог послав їй немовля. Якщо це станеться, вона обіцяла присвятити дитину Господу. Після цього Анні з'явився ангел, який повідомив їй, що незабаром вона стане матір'ю доньки Марії.

В цей же час Іоаким молився за дітей пустелі. До нього також прилетів ангел, який розповів, що незабаром він стане батьком дівчинки. Ангел також наказав йому повертатися до Єрусалиму.

В Єрусалимі Анна народила дочку, яку назвали Марією. До трирічного віку дівчинку виховували батьки, а потім її віддали до храму, де вона жила до повноліття.

Після введення Пресвятої Богородиці у храм Іоаким помер у віці 80 років. Анна пережила його на три роки та померла у віці 79 років.

Що не можна робити у День праведної Анни

Вважається, що вагітні жінки цього дня не повинні працювати. У народі вірили, що будь-яке діло майбутньої матері в цей день може позначитися на її дитині. Наприклад, якщо вона вишиватиме і нитка заплутається, дитина виявиться обплутаною пуповиною.

У День праведної Анни не можна влаштовувати галасливих гулянь.

У свято забороняється лаятись, поганословити та бажати іншим зла.