UA / RU
Підтримати ZN.ua

Успенський піст: що дозволено та заборонено їсти в цей час

Віряни мають дотримуватися суворого посту.

14 серпня у християн східного обряду розпочинається Успенський піст. Він триватиме до 27 серпня, а вже наступного дня віряни відзначатимуть свято Успіння пресвятої Богородиці.

Під час Успенського поста також буде декілька свят, які пов'язані з Ісусом Христом. Зокрема, 14 серпня відзначають Походження чесних древ Животворящого Хреста (Медовий Спас). 19 серпня – Преображення Господнє або Другий, Яблучний Спас. 28 серпня віряни відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці, а 29 – Третій Спас, Горіховий.

Що не можна їсти під час Успенського посту

Успенський піст триває два тижні, а по суворості він не поступається Великому посту. В ці дні не можна їсти страви з м'яса, яйця, молочні продукти.

Читайте також: Медовий, Яблучний та Горіховий: коли відзначають Спас цього року

Їсти рибу дозволяється лише в один день – на свято Преображення Господнього.

Необхідно пам'ятати, що під час посту головним є не обмеження в їжі, а духовне очищення. В цей час варто приділити час молитві, робити добрі справи, не допускати злих думок, заздрості.

Також під час посту забороняється злитися, лихословити, брехати та бажати зла оточуючим.

Що дозволяється їсти у піст

Під час Успенського посту найсуворішими днями є понеділок, середа та п'ятниця. В ці дні дозволяється вживати сирі овочі та фрукти, горіхи, сухофрукти, мед, хліб, сіль, мед та запивати їх водою.

У вівторок та четвер можна їсти гарячі страви, але вони мають бути приготовані без масла.

Гарячі страви з маслом дозволяється готувати у суботу та неділю. Також в ці дні можна пити вино.

За весь час посту їсти рибу можна лише 19 серпня у свято Преображення Господнього.

Слід зазначити, що суворі обмеження під час посту діють для ченців. Віряни можуть дотримуватися не таких суворих правил. З обережністю до обмежень у харчуванні під час посту слід ставитися людям похилого віку, вагітним жінкам, дітям та особам, які мають хронічні захворювання.