UA / RU
Підтримати ZN.ua

Усі винні в насильстві проти цивільних в Україні мають бути покарані — координатор системи ООН в Україні

Важливо, щоб усі повідомлення про насильство проти цивільних осіб були задокументовані належним чином.

Усі винні у насильстві проти цивільних осіб у Київській області та всій Україні мають бути покарані, згідно з нормами міжнародного права прав людини та міжнародним гуманітарним правом, заявила координатор системи ООН в Україні, гуманітарний координатор Оснат Лубрані, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Кожен винний, дотичний до насильства проти цивільних осіб, має бути притягнутий до відповідальності відповідно до міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права. Тільки незалежне розслідування може визначити масштаби цих злочинів та дозволить притягти винних до відповідальності», — йдеться у заяві Лубрані від імені ООН в Україні.

Також вона закликала до термінового перемир'я, незалежного розслідування та притягнення винних до відповідальності.

«Ці моторошні репортажі та відео однозначно свідчать про серйозні порушення міжнародного права, прав людини та міжнародного гуманітарного права. Важливо, щоб усі повідомлення про насильство проти цивільних осіб були задокументовані належним чином. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні намагається відвідати ці місця якнайшвидше», — зазначила Лубрані.

Координатор системи ООН в Україні наголосила, що захист цивільного населення є основним зобов'язанням усіх держав-членів ООН перед людьми у всьому світі.

«А під час війни існують додаткові зобов'язання, узгоджені міжнародною спільнотою згідно з Женевськими конвенціями. Ми й надалі уважно стежитимемо і повідомлятимемо про обстріли шкіл, лікарень, медичних працівників і робітниць та цивільної інфраструктури, а також використання важкої зброї в житлових районах та перешкоджання гуманітарному доступу», — зазначила вона.

Лубрані заявила, що українці живуть в пеклі війни вже понад місяць, тисячі мирних жителів загинули, а ще більше дітей, жінок, людей похилого віку та людей з інвалідністю опинилися в пастці через постійні обстріли, заміновані дороги, без їжі, води або безпечного виходу з міст в облозі.

«Ми закликаємо до організації гуманітарних пауз, щоб мирні жителі змогли безпечно виїхати і щоб ми та наші гуманітарні партнери могли надати їм необхідну допомогу. Ми продовжуємо закликати до припинення вогню та встановлення миру в Україні. Ми знаємо, що слова самі собою не можуть полегшити втрату близьких або замінити конкретні дії. Цю вбивчу війну треба припинити — це єдиний спосіб покласти край цим марним смертям та стражданням», — сказала вона.

Читайте також: Удар по російській економіці має бути пропорційним безпрецедентній жорстокості російських окупантів — Європарламент

Раніше глава британського МЗС Ліз Трасс заявила, що з огляду на вагомі докази військових злочинів Росії в Україні, у тому числі повідомлення про масові поховання і жахливу різанину в Бучі, Росію потрібно виключити з Ради ООН з прав людини.