Кабінет міністрів вніс зміни до порядку в'їзду в анексований Крим і виїзд з нього. Про це йдеться в тексті постанови КМУ, опублікованому на офіційному сайті.
У повідомленні зазначається, що для здійснення журналістської діяльності представники зарубіжних ЗМІ повинні отримувати спеціальний дозвіл за погодженням з Міністерством інформаційної політики України, а правозахисники і представники міжнародних НУО - за погодженням з Міністерством закордонних справ України.
Також, в переліку підстав, за якими іноземні громадяни можуть отримати дозвіл на в'їзд в Крим, з'явилися наступні причини: проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи задоволення релігійних потреб (виключно за клопотанням або за погодженням з Мінкультури), а також участь у заходах Меджлісу кримськотатарського народу.
8 червня Кабмін затвердив порядок відвідування Криму, згідно з яким затверджувалися контрольні пункти в'їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї:
- для автомобільного сполучення: "Каланчак", "Чапліна", "Чонгар";
- для залізничного сполучення: "Херсон", "Мелітополь", "Вадим", "Новоолексіївка".
20 вересня кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, - для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю.
Громадяни і легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.