Кабінет міністрів ввів з 1 січня 2017 року референтні ціни на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету і бронхіальної астми.
"Ми беремо п'ять країн: Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія, за діючою речовиною, не за комерційною назвою препарату. Ми встановлюємо по цих п'яти країнах середню ціну, і в Україні ціна на ці препарати і компоненти не може бути вище, ніж середня", - сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Гройсман зазначив, що ті, хто займався ліками в Україні, використовуючи монопольне становище, робили ціни неприйнятними і нечесними. "Ми в цьому питанні маємо поставити крапку", - сказав прем'єр.
За його словами, "не може так бути, щоб один і той же препарат, наприклад, у Польщі, коштує, умовно кажучи, 50 грн, а в Україні той же препарат коштує 150". Гройсман вважає, що на цьому десятиліттями збагачувалися посередники фармацевтичного ринку.
Прем'єр нагадав, що раніше в 2016 році була проведена лібералізація реєстрації ліків з країн Заходу.
16 червня президент Петро Порошенко підписав зміни в закон "Про лікарські засоби" про спрощення державної реєстрації лікарських засобів. Порошенко назвав прийняття закону неординарною подією, до якого країна йшла довгі роки, коли представники влади, бізнесу і монополісти ринку медичних препаратів намагалися вибудувати бар'єри.