Кабінет міністрів України затвердив "План заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік".
Мета документу - підвищити рівень підтримки українцями державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та рівень довіри до НАТО як до інституції, що відіграє ключову роль у зміцненні міжнародної безпеки.
"Це дуже важливе рішення, особливо в контексті протидії російській пропаганді. Та окрім спростування ще радянських і нових російських міфів про НАТО, у нас багато роботи з роз'яснення суті Північноатлантичного альянсу. НАТО – це не лише армія. НАТО – це права людини, верховенство права, освіта, екологія", – сказала віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона зазначила, що за результатами соціологічних досліджень, більшість українців підтримують вступ України до НАТО. Однак, на думку віце-прем'єр-міністра, це радше емоційна підтримка на тлі російської агресії. Тому Климпуш-Цинцадзе вважає необхідною інформаційну роботу, яка допомогла би перетворити цю підтримку на усвідомлену та обґрунтовану розумінням діяльності Альянсу.
Заходи, що містяться у плані, конкретні, розраховані на різні цільові аудиторії та охоплюють усі регіони України. Їхнє фінансування у 2018 році передбачене в рамках бюджетної програми "Здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері".
У грудні 2017 року президент Петро Порошенко заявив про те, що референдуми про вступ України в НАТО і ЄС пройдуть в найближчому майбутньому, заявив. "Ми твердо тримаємо курс на євроатлантичну інтеграцію, - і навіть не сумнівайтесь, що в найближчому майбутньому в Україні точно пройдуть референдуми про вступ до НАТО, і я переконаний, що народ України підтримає таку мою ініціативу, і про членство в Європейському Союзі", - сказав він.
Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, якби у грудні 2017 року відбувся референдум щодо вступу України в НАТО, в ньому взяли б участь 64% населення, серед яких 66% проголосували б "за", 28% – проти (6% не визначилися).