Вищі керівники Української православної церкви Московського патріархату юридично визнали Крим частиною Росії, передавши все майно двох кримських єпархій на баланс Російської церкви, повідомляє ТСН, посилаючись на документи, які опинилися у редакції програми.
Після анексії Криму на півострові залишилися майно та парафіяни трьох єпархій УПЦ МП.
"Почався процес тихої передачі юридично кримських єпархій в лоно Російської церкви", - зазначив провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії Олександр Саган.
Так, в червні, а потім у грудні 2014 року синод прийняв зміни в статути двох з трьох кримських єпархій.
"Юридично і де-факто, судячи з тих змін, які внесені в статут, і власне, там прямо написано, що розміщеним центром Сімферопольської і Кримської єпархій є Республіка Крим, яка є суб'єктом Російської Федерації. Тим самим фактично визнана анексія Криму Російською Федерацією, що, на мій погляд, є державною зрадою. Фактично сталася завуальована передача цих двох єпархій Російській церкві", - уточнює Саган.
Нові статуси вже зареєстровано у Федеральній податковій службі Росії. Згідно зі статутом, все майно, що належить єпархіям та її канонічним підрозділам, належать Російській православній церкві. Тобто, за рішенням Синоду УПЦ МП на чолі з митрополитом Київським Онуфрієм все майно Феодосійської і Сімферопольської єпархії оголошено власністю Російської церкви.
"Така передача повинна бути узгоджена церквою з державою, оскільки держава свого часу віддавала дуже багато земельних ділянок у користування для церковних приходів та монастирів", - зазначає Саган.
Крім цього, члени Синоду наділили величезними повноваженнями патріарха Кирила в управлінні кримськими єпархіями. Наприклад, усі примірники бланків, штампів і печаток стверджує не тільки митрополит Київський, але і особисто патріарх Кирил. Також Кирило має право вето на рівні зі священним Синодом Української церкви. Призначати керівників кримських єпархій можна тільки з письмового благословення Кирила. Також всі фінанси кримські єпархії УПЦ МП тепер перераховують Москві, зазначають журналісти ТСН.
Раніше 28 січня Київська міська рада позбавила Українську православну церкву Московського патріархату пільг по оплаті за землю.