UA / RU
Підтримати ZN.ua

УПЦ КП звинувачує чинну владу Криму в репресіях

У православних київської єпархії відбирають храми, а російські військові не пускають настоятелів і віруючих в будівлі церков. Влада Криму мовчать.

Кримська єпархія Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) заявила про порушення чинною владою Криму письмових гарантій недоторканності парафій УПЦ КП в Криму.

"У Севастополі біля Київського патріархату фактично відібрали храм Святомученика Климента Римського на території Навчального загону ВМС України. Російські військові, які його охороняють, не пускають у храм настоятеля архімандрита Макарія (Щипакова), етнічного росіянина, колишнього військовослужбовця військово-морського флоту, і його парафіян. Всі спроби керівника Кримської єпархії зустрінеться з представниками чинної міської влади Севастополя з цього та інших питань виявилися марними", - повідомляє архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Крім того, як повідомляє архієпископ, у КП фактично відібрали храм Покрови Божої матері у селі Перевальне. А на настоятеля протоієрея Івана Катькала і місцевих вірян УПЦ КП здійснюється психологічний тиск представниками УПЦ Московського патріархату. "Зокрема, у свято Входу Господнього в Єрусалим (Вербна неділя) молоді люди в камуфляжі намагалися спровокувати конфлікт з прихожанами київського патріархату", - повідомив Климент.

При цьому, представник УПЦ КП зазначив, що у березні цього року радник Кабміну Криму з питань оборони і безпеки полковник Ігор Стрільців підписав документ, згідно з яким всім органам державної влади Криму наказано рішуче протидіяти спробам заволодіти майном і перешкоджати діяльності храмів УПЦ КП в Криму. Цей лист, за словами Стрєлкова, було погоджено з патріархом Кирилом і є письмовими гарантіями влади Криму недоторканності УПЦ КП.

У зв'язку з цим, архієпископ Сімферопольський і Кримський звертається від імені всієї Кримської єпархії УПЦ КП до президентові Російської Федерації Володимиру Путіну з вимогою забезпечити рівні права українцям Криму, парафіянам КП, на реалізацію права вільної молитовної і церковного життя, вільне сповідування Православної віри і національно-культурних традицій.

"Ми вимагаємо, щоб Російська Федерація і влада Криму виконували обов'язки, у тому числі, міжнародні, щодо забезпечення прав людини і громадянина, забезпечення свободи совісті та прав релігійних організацій, дотримання принципів неупередженості, рівноправності у ставленні влади до релігійних організацій і етнічним групам. Вимагаємо припинити утиск православних українців у Криму і повернути громадам відібрані або заблоковані храми", - заявив архієпископ Сімферопольський і Кримський.

Крім того, у зв'язку з фактичною неможливістю молитися в храмі Священномученика Климента в Севастополі, церква вимагає від президента Росії доручити міської влади Севастополя виділити Кримської єпархії УПЦ КП земельну ділянку для будівництва типового храму і приміщення для тимчасового здійснення богослужінь.

Також архієпископ звернувся до вищого керівництва України і Кабінету міністрів з проханням захистити українців і православних віруючих КП в Криму.

Представник УПЦ КП також звернувся до міжнародних організацій, міжцерковних і міжнародним релігійним організаціям усього світу із закликом стати миротворцями і заступиться за віруючих у Криму.

"Вимагайте від влади РФ пояснень та припинення утисків УПЦ КП в Криму", - попросив архієпископ Климент. !zn

Читайте також:

Яценюк зібрався до Папи Римського

Папа Римський закликав учасників конфлікту припинити насильство

Філарет порівняв дії Путіна з загарбницькою політикою Гітлера