Поточна оцінна кількість постраждалих в Україні унаслідок військового вторгнення Росії становить 18 млн осіб, з яких 6,7 млн є внутрішньо переміщеними особами, повідомляє ІНТЕРФАКС-Україна з посиланням на заяву європейського підрозділу ВООЗ.
«Близько 3 млн людей покинули країну. Ланцюги поставок серйозно порушені. Багато дистриб'юторів не працюють, деякі запаси недоступні через військові операції, запаси ліків добігають кінця, а лікарням важко надавати допомогу хворим і пораненим», – йдеться в заяві.
У ВООЗ зазначають, що ведеться координація з партнерами для надання гуманітарної медичної допомоги як на території України, так і на її кордонах, а також надання технічної підтримки та кадрового резерву.
Повідомляється, що 8 березня ВООЗ доставила до Києва 10 тонн наборів для травматології та екстреної хірургії, які буде розподілено між складами в семи областях: Київській, Полтавській, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій, Житомирській і Черкаській.
Також 9–11 березня через Полтаву до Харкова було відправлено дев'ять партій по 10 тонн кожна; у Суми через Полтаву; у Дніпро; у Херсон через Дніпро; у Маріуполь через Дніпро; у Миколаїв; у Житомир; у Запоріжжі та у Черкаси.
Зазначається, що кожна партія розрахована на 150 пацієнтів із травмами та 15 тисяч пацієнтів первинної медико-санітарної допомоги протягом трьох місяців.
В організації додали, що відправлена допомога розподіляється у співпраці з Міністерством охорони здоров'я на основі оцінок критичних потреб ВООЗ, ризиків для здоров'я населення, оцінок послуг, а також матеріально-технічних можливостей.
«Найближчими днями та тижнями очікується постійний потік предметів медичного призначення в межах зусиль забезпечення доступу людей до основних ліків і медичної допомоги», – йдеться у заяві.
Повідомляється, що станом на 12 березня ВООЗ підтвердила 31 напад на медичні заклади в період з 24 лютого по 11 березня 2022 року. Унаслідок цих нападів 12 людей загинули та 34 отримали поранення, з яких 8 поранених та 2 убитих були медичними працівниками. Також перевіряється решта атак.
«ВООЗ рішуче засуджує акти насильства проти охорони здоров'я. Кожна окрема атака позбавляє людей життєво важливих послуг. Напади на охорону здоров'я вважаються порушенням міжнародного гуманітарного права та прав людини», - наголосили в організації.
Раніше повідомлялося, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули дев’яносто дітей. Через бомбардування та обстріли пошкоджено 379 шкіл, дитячих садочків та вишів, 59 навчальних закладів зруйновано вщент. Найбільше руйнувань у Донецькій області – 119 навчальних закладів. У Миколаївській – 30, Сумській – 28, Київській – 35, Херсонській – 21, у столиці – 24.