Верховний Суд зобов'язав "Укрпошту" призвести процедуру направлення судових повідомлень рекомендованими листами, зокрема, в частині відміток про причини невручення, у відповідність з вимогами цивільного процесуального законодавства. Юристи пояснили, що означає окрема ухвала, яку виніс ВС, повідомляє Юрліга.
Зазначено, що "Укрпошта" систематично порушує правила вручення судових повісток, залишаючи в ящиках адресатів повідомлення про те, що лист зберігається на пошті, а потім повертає ці рекомендовані листи з відміткою "у зв'язку із закінченням встановленого терміну зберігання" (після 5 днів).
ВС пояснив, що така оцінка не є причиною невручення судового повідомлення. Ця позначка не розкриває справжні причини неможливості вручити адресату відповідно рекомендований лист. Таким чином, невідомо, чи адресат відмовився від отримання судового повідомлення, чи адресат відсутній, чи виявлено особу, якій адресовано судову повістку, за місцем проживання.
При поверненні рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" повинні зазначатися причини невручення, а не причини повернення, зазначив суд і виніс окрему ухвалу. У ньому говориться, що практика пересилання поштових повідомлень, яка склалася в "Укрпошті", призводить до істотних зловживань процесуальними правами з боку недобросовісних учасників судових суперечок. Їм це вигідно для затягування розгляду справ судами, уникнення участі у судових засіданнях, або створенні організаційно-процесуальних умов для скасування в майбутньому справедливих по суті судових рішень, а це неприпустимо.
"Укрпошту" зобов'язали повідомити Верховний суд про виконання вказівок, що містяться в цьому визначенні, до 23 квітня 2019 року.
Як повідомлялося, в березні запрацюють два паралельних механізму монетизації субсидій - виплата коштів готівкою, перерахування коштів на картку, якими користувач повинен буде розплатитися за ЖКГ-послуги. У Кабміні спрогнозували, що середній розмір готівкової субсидії складе 1,5 тисячі гривень, кошти на оплату ЖКГ живими грошима отримають 3 мільйони 742 тисячі домогосподарств.
У бюджеті на 2019 рік передбачено 55 мільярдів гривень на субсидії, що на 18 мільярдів менше, ніж у минулому році. Детальніше про монетизації субсидій читайте у матеріалі Юлії Самаєвої та Алли Котляр "Живими грошима" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".