На урочистому параді військ з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня буде продемонстровано низку новітнього озброєння, серед яких системи для значного підвищення ефективності дії української артилерії, які дозволяють у рази підвищити точність та ефективність вогню.
Як повідомили в "Укроборонпромі", на параді в Києві вперше буде продемонстровано комплекс радіолокаційної розвідки – український контрбатарейний радар 1Л220УК виробництва запорізького НВК "Іскра". Цей радар дозволяє отримувати точні координати для нанесення удару та коректувати вогонь власної артилерії.
Головною особливістю 1Л220УК є його потужна радіолокаційна станція з цифровою антенною решіткою, яка дозволяє за десятки кілометрів "бачити" не тільки снаряди та ракети, а і мінометні міни. Це дозволяє, завдяки цифровому комплексу обробки інформації, розрахувати траєкторії польоту снарядів та визначити місцезнаходження ворожої артилерії.
Також вперше буде продемонстрований автоматизований звукометричний комплекс артилерійської розвідки "Положення-2", виробництво якого здійснює ДП "Львівський державний завод "ЛОРТА".
Автоматизований комплекс оснащений високочутливими акустичними сенсорами, які дозволяють визначити позицію ворожої артилерії та місця розривів снарядів на відстані у декілька десятків кілометрів. Враховуючи те, що "Положення-2" працює у пасивному режимі, противник не може зафіксувати її роботу. Окрім того, "Положення-2" надає дані для корегування стрільби власної артилерії.
В цей же час, для обробки всієї інформації про поле бою, яка поступає від станцій типу 1Л220УК та "Положення-2", даних розвідки з безпілотних літальних апаратів та інших джерел, львівська "ЛОРТА" розробила систему "Оболонь-А".
"Оболонь-А" – комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном. Цей комплекс відіграє роль "керівного центру" для артилеристів. Вона здатна приймати і обробляти дані про десятки цілей та автоматично планувати вогонь, розподіляючи цілі для знищення. Завдяки швидкості обробки величезного масиву даних, які надходять до цифрових систем "Оболонь-А", використання спеціальних алгоритмів та захищеного зв‘язку – вдається значно підвищити ефективність вогню.
Нагадаємо, що в День незалежності України у паралді із нагоди святкування 27 річниці незалежності та 100 річчя української державності візьмуть участь 4,5 тисячі військовослужбовців. Також у параді буде задіяно 250 одиниць військової техніки, у тому числі нові зразки озброєння. Зокрема у параді вперше братимуть участь вертольоти морської авіації української армії.
Також у параді до Дня незалежності долучаться 300 військових з 18 країн.