UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Укроборонпром" почав серійне виробництво БРЕМ "Атлет"

Машина призначена для технічного забезпечення танкових підрозділів і виконання евакуації та ремонту техніки в бойових умовах.

© Facebook/Державний концерн "Укроборонпром"
© Facebook/Державний концерн "Укроборонпром"
© Facebook/Державний концерн "Укроборонпром"

Державне підприємство "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені А.с Морозова", яке входить у ДК "Укроборонпром", почало серійне виробництво броньованих ремонтно-евакуаційних машин "Атлет", повідомила у Facebook прес-служба "Укроборонпрому".

Машина призначена для технічного забезпечення танкових підрозділів.

"Атлет" дозволяє проводити евакуаційні операції і ремонт техніки в польових умовах. Для виконання цих завдань "Атлет" обладнаний крановою установкою вантажопідйомністю до 25 т, що дозволяє проводити заміну основних вузлів і агрегатів танка, включаючи башту і двигун. Для евакуації бойових машин "Атлет" обладнаний лебідкою з максимальною силою до 250 кН, якого достатньо для витягування основних бойових танків. А спеціальне обладнання дозволяє проводити буксирування техніки на швидкості до 25 км/год. 1000-сильний двигун дозволяє розвивати "Атлету", який важить 46 т, швидкість до 70 км/год. Крім того, машина може перевозити до 1,5 т вантажу. Вона оснащена зварювальним апаратом та іншим обладнанням, яке дозволяє проводити широкий комплекс робіт по відновленню боєздатності бронетехніки безпосередньо в польових умовах.

"Ця бойова машина значно посилить технічні можливості Збройних Сил України та забезпечить належний рівень боєготовності танкових підрозділів", - йдеться в повідомленні.

Раніше в Державній акціонерній холдинговій компанії "Артем", що входить до складу ДК "Укроборонпром", успішно провели вогневі випробування артилерійських боєприпасів калібру 152 мм власного виробництва. Таким чином, Україна отримала власне виробництво артилерійських боєприпасів великих калібрів.

Нещодавно президент України Петро Порошенко заявив, що ДК "Укроборонпром" готується до серійної модернізації і випуску зенітно-ракетного комплексу C-125М "Печора".