UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Укроборонпром" передав військовим десять бронемашин "Дозор-Б"

Потужності "Укроборонпрому" дозволять виготовляти понад 100 бронемашин "Дозор-Б" на рік. Нарешті виготовили перші десять.

"Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова" виготовило та передало представництвам Міністерства оборони України партію з десяти бронемашин "Дозор-Б".

Як повідомляє прес-служба "Укроборонпрому", бойові машини пройшли військову прийомку та готові до подальшої експлуатації без обмежень.

За даними "Укроборонпрому", бойова машина "Дозор-Б" – це бронетехніка:

– котра здатна захистити життя 10 військових від бронебійних куль, уламків осколочно-фугасних снарядів, хімічних та радіаційних атак;

– з сучасним озброєнням: кулеметна установка БПУ-12,7 з приладом нічного бачення, а також кулемет НСВТ-12,7 з оптичним монокулярним перископічним прицілом;

– що здатна уражати живу силу, легкоброньовану техніку та вести ефективний вогонь по повітряних цілях, які летять на дозвукових швидкостях.

– з колісною формулою 4х4, що може ефективно використовуватися для оснащення спеціальних підрозділів Збройних сил України, а також може мати модифікації: бойову, розвідувальну, медичну, командну тощо;

– яка оснащена надійним 4-тактним дизельним двигуном Deutz потужністю 190 к.с., з турбонаддувом та трансмісією провідної світової марки Allison;

– зі швидкістю руху понад 100 км/год;

– що має потужний (5,5 Квт) кондиціонер з вентиляційною спроможністю 400 куб.м./год., який працює в діапазоні температур від +20˚ до +55˚С.

– з фільтровентиляційною установкою для очищення повітря, котре подається у відсіки, захищаючи людей від отруйних речовин, біологічних аерозолів і навіть радіоактивного пилу.

Зараз потужності "Укроборонпрому" дозволять виготовляти понад 100 бронемашин "Дозор-Б" на рік. Також триває робота з їх адаптації до стандартів НАТО.

Раніше генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Роман Романов заявив, що працівники державних підприємств військово-промислового комплексу України отримують найнижчу зарплату в світі в цій галузі. Вартість одного робочого часу на підприємствах української "оборонки" становить 1,2 долара США.