Державна зовнішньоторговельна фірма "Укрінмаш" ніколи не постачала зброю до Південного Судану.
"Контракт був підписаний і не виконаний, і не відбувся, і не відбудеться... договір був нікчемним і не відбувся. Не було отримано експортної ліцензії", - сказав представник компанії виданню "Українська правда".
За його словами, "не було ніякого руху товарів, не надходили гроші тощо"
Представник "Укрінмашу" зазначив, що опубліковані Amnesty International документи не підтверджують постачання. "Ці документи завжди передують домовленостям, або запитам", - сказав співрозмовник.
Також він сказав, що Amnesty International зверталися влітку до фірми з запитом і отримала всі відповіді за цими контрактами.
Також в "Укрінмаш" вказали, що "Південний Судан не перебуває під санкціями, які забороняють постачати зброю".
Раніше міжнародна організація Amnesty International оприлюднила доповідь, згідно з якою Україна була однією із сторін контракту на постачання зброї до південного Судану.
Зброя є частиною раніше нерозкритого контракту 2014 року між українською державною компанією озброєння і компанією, що базується в ОАЕ, для закупівлі зброї від імені Південного Судану на суму 169 млн доларів. Він включає тисячі кулеметів, мінометів, РПГ і мільйони патронів", - йдеться в звіті Amnesty International.
Amnesty International не змогла з'ясувати, чи поставляли в дійсності зброю до Південного Судану. "Якщо вони ще не досягли Південного Судану, ці постачання повинні бути припинені. Тим часом ми як і раніше закликаємо до всеосяжного ембарго на постачання зброї Південному Судану", - наголошується в доповіді.