Коли президент 3 виступав в українські Верховній Раді, перед будівлею парламенту проходило дві демонстрації одразу. Українці починають відчувати зневіру, в них з'являється відчуття ізоляції з боку Європи. Вони розуміють, що лишилися сам на сам з агресією Росії.
Про це пише оглядач Павел Вроньський на сторінках Gazeta Wyborcza. Він підкреслює, що виступ Коморовського у Верховній Раді в таких умовах був важливим і для Польщі, і для України.
"Для України це було потрібно, тому що польський президент намагався пояснити українцям мету реформ і вказати їхній напрямок. На відміну від постійних розмов президента Володимира Путіна про спільне коріння України і Росії, Коморовський сказав, що Україна – це та частина Русі, яка завжди підтримувала близькі відносини з Польщею. Пригадав, що обидва народи завжди прагнули до Європи, а коли треба було, то і разом захищали її і в XVII і в XX столітті", - йдеться в статті.
Автор нагадує, що Коморовський закликав Європу не забувати про героїв України, які загинули на Майдані, і тих, хто загинув "за вашу і нашу свободу". Це перший випадок, коли польський президент заговорив про переосмислення спільної українсько-польської історії в XX столітті, яка має і "чорні" сторінки. Він пригадав про спірний епізод щодо подій на Волині на початку минулого століття, але заявив, що це "не польська умова, а спільне завдання для поляків і українців" - розібратися з темним милулим.
"Урочистість в Биківні, де поруч лежать польські офіцери і 100 тисяч українців, розстріляних з наказу Сталіна і Берії, демонструє, що попри природні історичні розбіжності, існують також спільні страждання двох народів, які їх об'єднують. Страждання, які принесла імперіалістична політика", - йдеться в статті.
Виступ Коморовського в Раді також важливий і для Польщі. Оскільки демократичний і економічний успіх України буде успіхом і для поляків.
"Якщо демократична, незалежна і проєвропейська Україна програє, будемо мати біля кордону занепалу країну, про яку мріє Путін. Для нього це поле політичного протистояння, гра влади і сфер впливу", - пише Вроньський.
Він додає, що опора на польський досвід і створення мінімальної політичної згоди – це хороша порада Коморовського. Але це не просте завдання, оскільки навіть в Польщі за 25 років незалежності існують політичні протиріччя щодо багатьох важливих питань, включно з зовнішньою політикою.
Вчора під час виступу у Верховній Раді послький президент Броніслав Коморовський заявив, що Польща подає руку Україні.Коморовскьий нагадав, що український і польський народи мають спільне історичне минуле, висловивши надію, що минулі конфлікти не будуть впливати на відносини між двома країнами.